یک فعال دانشجویی :‌

مردم منطقه خواستار رهبری ایران در منطقه هستند

تشکلهای دانشجویی

یک عضو شورای مرکزی جمعیت دانشجویی حامیان عدالت اسلامی گفت: مردم مسلمان و مظلوم منطقه که آسایش خود را به واسطه عربستان، اسرائیل و آمریکا از دست داده‌اند، ایران را یک کشور حائز اهمیت می دانند و خواستار رهبری ایران در منطقه هستند.

امین اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: دولت وهابی – صهیونیستی عربستان از افزایش قدرت درون‌منطقه‌ای ایران می‌هراسد و برای رفع ترس موجد دست به فعالیت هایی در منطقه خاورمیانه زده است . یکی از فعالیت های عربستان ، گرایشش به گروههای سلفی - تکفیری در منطقه خاور میانه است . البته یکی دیگر از دلایلی که منجر به حرکت های سلفی خشن در منطقه عراق و سوریه و حتی اخیرا در یمن می باشد ، بهانه ای است که نظامیان آمریکایی به بهانه مبارزه با گروه های تکفیری ، گروه های منصوب به مقاومت و گروه های مسلمان منطقه که کاری جز دفاع ندارند را مورد آماج حملات نابرابر خود قرار بدهند و به این طریق آمریکا مخالفی در منطقه نداشته باشد و مجددا نیروهای خود را به منطقه بازگرداند و تثبیت کند.

وی افزود: رقابت ماه های گذشته بین ایران و عربستان در منطقه ی خاورمیانه نیز از موضوعاتی است که باید به آن پرداخته بشود .برای سرنگونی داعش هریک حرکاتی انجام دادند ولی حرکات عربستانی ها کم رنگ بود و از هم پیمان خود آمربکا کمک گرفتند و بهانه ای بود تا علیه قدرت تشکیل شده ایران در کشور عراق به بهانه مبارزه با نیروهای سلفی – وهابی ، امنیت عراق را بهم بزنند، ولی از طرفی ایران به فکر خروج این نیروهای تروریستی خشن و تکفیری بوده و هست تا به عنوان ناجی خاورمیانه خود را به اثبات برساند. البته نا گفته نماند مردم مسلمان و مظلوم منطقه که آسایش خود را به واسطه عربستان ، اسرائیل و آمریکا ازدست داده اند، ایران را یک کشور حائز اهمیت می دانند و خواستار رهبری ایران در منطقه هستند.

انتهای پیام

کد N863666