حسین نجابت:

هدف طراحان و پیاده‌نظام تروریسم، مسلمانان هستند

تروريسم,شهدای ترور

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف طراحان و پیاده‌نظام تروریسم، مسلمانان هستند. انفجار بمب در مساجد و معابر و افزایش عملیات‌های انتحاری در پاکستان، افغانستان، عراق، یمن، بحرین و سوریه نیز با هدف نابودکردن مسلمانان طراحی و اجرا می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حسین نجابت خاطرنشان کرد: نتایج و دستاوردهای دومین کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور نباید محدود به کشورهای قربانی تروریسم شود؛ چراکه ملت‌ها و دولت‌های قربانی سال‌هاست که با تبعات ناشی از اقدامات گروه‌های تروریستی زندگی کرده‌اند؛ بنابراین اطلاع‌رسانی در سطح افکار عمومی جهان برای بازکردن مشت صحنه‌گردانان تروریست‌پرور لازم و بلکه ضروری است.

وی از بنیاد هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) خواست تا محور این کنگره را رساندن پیام حق‌طلبانه جمهوری اسلامی ایران به گوش جهانیان تعیین کند.

وی خطاب به مجری برگزاری دومین کنگره بین‌المللی ۱۷۰۰۰ شهید ترور پیشنهاد داد: از آگاهی افکار عمومی ملت‌ها استفاده کنید و نهضت افشاگری منطقه‌ای و بین‌المللی را علیه کشورهای حامی و مجری ترور شکل دهید. از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، هنرمندان، سینماگران و رسانه‌ها به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. راهبرد مبارزه با استکبار و کشورهای حامی تروریسم باید به عنوان راهبرد جمهوری اسلامی در بین کشورهای قربانی تروریسم نهادینه شود.

این نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: باید از ظرفیت دیپلماسی عمومی در جهت یکپارچه‌کردن کشورهای سوریه، عراق، لبنان، فلسطین، یمن، بحرین، افغانستان و پاکستان استفاده کرد. با نزدیک‌کردن دیدگاه‌های کشورهای قربانی تروریسم، تفاهم‌نامه‌ها و کنوانسیون‌هایی تدوین شود که به سیاست‌های راهبردی ایران برای افشای جنایت‌های کشورهای تروریستی کمک کند.

وی گفت: شکل‌گیری جبهه قدرتمند دیپلماتیک بین کشورهای قربانی تروریسم کمک بسیار خوبی به نتیجه‌بخش‌بودن این کنگره می‌کند.

وی با تاکید بر این‌که «برای رسوا کردن کشورهای حامی تروریسم باید بین کشورهای قربانی تروریسم همکاری‌های اطلاعاتی و رسانه‌ای گسترش یابد»، گفت: ترور و تروریسم موضوعی ملی و فرامنطقه‌ای است و رسانه‌های داخلی با هر گرایش سیاسی باید در جهت افشاگری عوامل و حامیان تروریسم اقدام کنند، علاوه‌ بر آن اتحادیه رسانه‌های آسیایی با افزایش تبادلات خبری و هم‌پوشانی‌های رسانه‌ای کشورهای عضو تلاش کنند تا جمهوری اسلامی ایران در حوزه مبارزه با تروریسم موفق‌تر از قبل عمل کند.

نجابت تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران روش مقابله‌به‌مثل را در مبارزه با تروریسم به‌دلیل نامعقول و ضداسلامی‌بودن این اقدام غیرانسانی دنبال نمی‌کند؛ اما با افشاگری‌های حساب‌شده و برنامه‌ریزی‌شده، خودبه‌خود می‌توان ملت‌های آزاده را با سیاست‌های آزادی‌خواهانه همراه کنیم.

وی با برملاکردن پشت پرده ترور و تروریست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، گفت: کشورهای غربی و صهیونیست‌ها نقش برنامه‌ریز و حمایت‌گر مالی پدیده شوم ترور و تروریسم را ایفا کرده و برخی کشورهای خاورمیانه عامل پیاده‌کردن اهداف ضدبشری آنان هستند، به همین دلیل است که بیشترین عملیات‌های انتحاری و بمب‌گذاری‌ها در منطقه خاورمیانه و در بین کشورهای اسلامی انجام می‌شود.

وی ژست حقوق‌بشری آمریکا و کشورهای اروپایی را داستانی دروغین توصیف کرد و افزود: این کشورها جمهوری اسلامی ایران را که خود با اهدای بیش از 17000 شهید از اصلی‌ترین قربانیان ترور در جهان است، به حمایت از تروریست‌ها متهم می‌کنند. آیا ظلمی بالاتر از این تهمت در جهان وجود دارد؟

این نماینده مجلس نهم با بیان این‌که «جمهوری اسلامی ایران برای همگراکردن کشورهای قربانی تروریسم راهی جز رسواکردن طراحان و پیاده‌نظام تروریسم ندارد»، خاطرنشان کرد: کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور باید با تولید فیلم، عکس و خبر در ماشین رسانه‌ای صهیونیست‌ها رخنه ایجاد کند. باید از ظرفیت‌های فناوری و اطلاع‌رسانی کشورهای استکباری از جمله ماهواره، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی استفاده کرد تا بتوانیم ملت‌های آزاده و خسته از ظلم و جور کشورهای حامی تروریسم را با خود همفکر و همراه کنیم تا حول دردهای مشترک بتوانیم در برابر نظام استکبار تروریسم‌پرور بایستیم.

انتهای پیام

کد N863641