وزیر دفاع آمریکا امروز راهی اروپا می‌شود

پنتاگون با انتشار بیانیه‌ای از سفر وزیر دفاع آمریکا به سه کشور اروپایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، اشتون کارتر، وزیر دفاع این کشور بیست‌و‌یکم (امروز) تا بیست‌و ششم ژوئن برای انجام مذاکرات دوجانبه و چندجانبه به آلمان، استونی و بلژیک سفر خواهد کرد.

اشتون کارتر قرار است علاوه بر دیدار با وزرای دفاع برخی کشورهای اروپایی، در نشست وزرای دفاع سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز شرکت کند. کارتر در جریان سفر خود بر اهمیت یکپارچگی در ناتو تاکید خواهد کرد.

همچنین قرار است وزیر دفاع آمریکا با مقام‌های دفاعی آلمان دیداری داشته باشد که در آن تحکیم روابط نظامی دو کشور در محوریت قرار خواهد داشت. این دیدار قرار است صبح بیست و دوم ژوئن برگزار شود.

کارتر در 23 ژوئن به تالین خواهد رفت تا با مقام‌های استونی دیدار کند. قرار است کارتر در جریان سفرش به استونی نشست چهارجانبه‌ای با وزرای دفاع استونی، لیتوانی و لتونی داشته باشد.

نشست وزرای دفاع ناتو 24 و 25 ژوئن در بروکسل برگزار خواهد شد و طبق اعلام پنتاگون، کارتر با حضور در این نشست در مورد تعهد آمریکا به این ائتلاف نظامی سخنرانی خواهد نمود.

انتهای پیام

کد N863486