کرملین: بر اجرای توافق‌های مینسک تأکید داریم

رییس دفتر کرملین اعلام کرد، روسیه از باقی ماندن اوکراین در مرزهای کنونی خود حمایت می‌کند و بر اجرای توافق‌های مینسک از سوی تمامی جناح‌های اوکراینی تاکید دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی ایوانوف، رییس دفتر ریاست‌جمهوری روسیه اعلام کرد: توافق‌های مینسک ایده‌آل هستند. ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه در فوریه به درستی به این موضوع اشاره کرد که مسکو در صورت عدم رضایت در مذاکرات این توافق‌ها را نمی‌پذیرفت اما اکنون واقعیت این است که روسیه توافق‌های مینسک را امضا کرده و بنابر این پوتین معتقد است که این توافق‌ها بهترین راه برای حل مناقشه داخلی اوکراین هستند.

رییس دفتر پوتین با تاکید بر ماهیت داخلی مناقشات اوکراین اظهار کرد که حل این مناقشات به معنای توجه به مرزهای اوکراین است و نیروهای مناطق خودمختار دونباس این مرزها را به رسمیت می‌شناسند.

ایوانوف خاطرنشان کرد:‌ بارها از روسیه خواسته شده از نفوذ خود بر نیروهای منطقه‌ دونباس استفاده کند و باید توجه داشت که آن‌ها مواضع خود را تغییر داده‌اند.

وی ادامه داد:‌ معتقدم ما تأثیر مهمی بر نظامیان منطقه دونباس داشتیم زیرا آن‌ها گامی بسیار مهم برداشتند و موضع خود را تغییر دادند. پیش از این آن‌ها رأی به استقلال خود دادند اما اکنون می‌گویند که اگر توافق‌های مینسک کاملا اجرا شود، این آمادگی را دارند که بخشی از اوکراین باقی بمانند.

این مقام روس اعلام کرد: کی‌یف اما در مقابل هیچ اقدامی انجام نداده و اکنون زمان آن فرا رسیده که مقام‌های دولت اوکراین در این خصوص اقدام کنند.

انتهای پیام

کد N863485