استعفای معاون سازمان محیط زیست برای شرکت در انتخابات

محیط زیست

با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست، فرهاد دبیری بعنوان معاون جدید محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست معرفی و از زحمات و تلاش های ارزنده احمد علی کیخا تقدیر شد . کیخا به منظور نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی از این سمت استعفا کرده است .

به گزارش سرویس محیط زیست ایسنا، احمد علی کیخا معاون سابق محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در این مراسم با تشکر از رییس سازمان حفاظت محیط زیست و فرصتی که برای فعالیت در حوزه محیط زیست فراهم شده است، گفت: در حال حاضر پایداری نسبی در دفاتر معاونت محیط زیست طبیعی وجودارد و همکاران با جان و دل برای کار مایه می گذارند البته تا سقف انتظارات رییس سازمان فاصله دارد.

وی وجود دکتر ابتکار را برای حفاظت محیط زیست کشور فرصت و نعمت خواند و گفت: با حضور ایشان بهترین فرصت برای ارتقای جایگاه محیط زیست وجود دارد.

کیخا با اشاره به عزم خود برای نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر کشور بخواهد توسعه یابد باید مجلس کارآمد داشته باشیم و امیدوارم در زمان حضور در مجلس بیشتر بتوانم همیار و کمک سازمان حفاظت محیط زیست باشم و در مجلس هم سرباز این سازمان هستم.

فرهاد دبیری معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این مراسم با تشکر از تلاش ها و پشتکار دکتر کیخا در پیگیری مسائل محیط زیست طبیعی گفت: شرایط تغییر کرده است ولی مشکلات و چالش های محیط زیست طبیعی خیلی فرق نکرده است در گذشته مشکلات محیط زیست کمتر بود ولی چالش معادن و طرح های توسعه ای نیز در آن زمان وجود داشت.

وی با اشاره به افزایش تعداد مناطق حفاظت شده گفت: انتظارت از حوزه معاونت محیط زیست طبیعی زیاد است و این معاونت پر چالش ترین و به نوعی آسیب پذیر ترین معاونت سازمان است و هیچ معاونتی مورد خطاب نهاد های عمومی و علاقمندان محیط زیست نیست.

به گفته دبیری ، اگر در این حوزه انگیزه ها تقویت شود باری از دوش رییس سازمان حفاظت محیط زیست برداشته می شود و در بدنه محیط طبیعی ظرفیت های زیادی است که باید از آنها استفاده شود.

انتهای پیام

کد N863238