مقام پیشین پنتاگون تاکید کرد:

لزوم نگرانی در مورد دستیابی کشورهای متحد آمریکا به سلاح هسته‌ای

یک مقام پیشین پنتاگون با اعلام این که تمرکز تلاش‌های آمریکا در رابطه با منع اشاعه و خلع تسلیحات هسته‌ای تنها بر روی زرادخانه هسته‌ای روسیه است، افزود: اشاعه تسلیحات هسته‌ای تنها هنگامی که دشمنان آمریکا به برخی از تسلیحات دست می‌یابند به نگرانی آمریکا تبدیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک نیوز، هنری سکوسکی، از مقامات پیشین پنتاگون و رییس کنونی مرکز مطالعات منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای افزود: مسأله اشاعه تسلیحات هسته‌ای تنها هنگامی که به دشمنان آمریکا مربوط می‌شود، برای آمریکا نگرانی محسوب می‌شود و درصدد مقابله با آن است این در حالی است که آمریکا به کشورهای دوست و متحد خود مثل کشورهای دارای تسلیحات هسته‌ای برای اشاعه تسلیحات هسته‌ای کمک می‌کند.

او ادامه داد: هم اکنون آمریکا تمرکز بیش از حدی بر روی موضوع منع اشاعه و خلع تسلیحات هسته‌ای روسیه گذاشته است، این در حالی است آمریکا به موضوع اشاعه روز افزون در کشورهای دارای تسلیحات هسته‌ای توجهی نمی‌کند.

هم اکنون آمریکا و روسیه دارای 90 درصد از تسلیحات هسته‌ای جهان و نیز فرانسه، چین، انگلیس، هند، پاکستان، کره شمالی و رژیم صهیونیستی دارای زرادخانه‌های هسته‌ای هستند.

سکولسکی هم‌چنین در مورد برخی کشورها مثل ژاپن و کره جنوبی که در آستانه ساخت سلاح هسته‌ای هستند، ابراز نگرانی کرد و تاکید کرد: ما باید نگران اشاعه تسلیحات هسته‌ای در کشورهای متحد خود نیز باشیم.

انتهای پیام

کد N863208