سردار دهقان:

ملت ایران زیر بار زور و زیاده‌خواهی نمی‌رود

سیاسی

وزیر دفاع به مناسبت سالروز شهادت دکتر چمران، وی را مظهر ایستادگی ملتی دانست که زیر بار زور و زیاده خواهی نمی‌رود و با شعار جاویدان «هیهات منا الذله» عزت و سربلندی خود را تضمین کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مناسبت ۳۱ خرداد سالروز شهادت شهید مصطفی چمران طی سخنانی، با گرامیداشت یاد و خاطره دانشمند شهید، اسوه فرزانگی و فضیلت ملت ایران شهید مصطفی چمران گفت: شهید چمران مظهر ایستادگی ملتی است که زیر بار زور و زیاده خواهی نمی‌رود و با شعار جاویدان هیهات منا الذله عزت و سربلندی خود را تضمین کرده است.

دهقان با اشاره به نحوه شهادت شهید چمران در کربلای دهلاویه گفت: او فرمانده و  راهبری شجاع بود که با نثار خون پاک خود در خط مقدم نبرد، زمینه شکست متجاوزین بعثی و پیروزی رزمندگان اسلام را فراهم کرد و اثبات کرد برای غلبه بر دشمن باید شجاعانه قدم برداشت و به خانه های تار عنکبوتی آنان هجوم برد و پیروزی را در آغوش گرفت. (احدی الحسنین)

وی کربلای دهلاویه را اوج تسلیم انسان عارف و مجاهدی دانست که لحظاتی قبل با قلم سوزناک خود لحظه های شهادت و رسیدنش به لقاء الله را به زیبایی ترسیم کرده بود و نشان داد با مجاهدت در راه خدا در عرصه جهاد اکبر می توان دست رد به همه خواهش های نفسانی زد و با هنرمندی خود را به زیور الهی شهادت آراست.

دهقان با بیان اینکه شهید چمران با حضور موثر در لبنان، فلسطین و مصر این حقیقت ناب را اثبات کرد که دفاع از محرومان، مستضعفان مرز و جغرافیا نمی شناسد، گفت: چمران طلایه دار مبارزه مسلحانه علیه ظلم و بیداد و تجاوز در تاریخ معاصر است که تا ابد نام و راه نیکش الهام بخش مجاهدان و مبارزان رهایی از نظام سلطه است.

دهقان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز شیوه‌ها و تاکتیک‌های منحصر بفرد رزمی و عملیاتی شهید چمران در جنگهای چریکی و پارتیزانی الگو و الهام بخش رزمندگان اسلام در جبهه های نبرد علیه صهیونیسم و تروریسم است و معتقدیم خونی که شهید چمران در کربلای دهلاویه تقدیم کرد، همراه با خون های همه رزمندگان اسلام ریشه ظلم و تجاوز و زورگویی و زیاده خواهی های نظام سلطه را از بین خواهد برد.

وزیر دفاع در پایان تصریح کرد: فرزندان رشید ملت ایران در وزارت دفاع با تأسی به راه ومنش شهیدان چمران، فکوری و نامجو مفتخرند در مجموعه‌ای به تلاش و مجاهدت مشغولند که این چنین اسوه‌های بی بدیلی بعنوان وزرای دفاع، فرماندهی و هدایت آن را برعهده داشته‌اند و با پیمودن راه آنان مسیر خودکفایی و خلق قدرت بازدارندگی موثر را با اقتدار دنبال و بر پیمانی که با امام شهیدان و سلف صالحش خامنه‌ای عزیز بسته‌اند، استوار می‌مانند.