کوبا در حال حاضر 60 زندانی سیاسی دارد

کوبا درحال حاضر 60 زندانی سیاسی دارد که نیمی مربوط به بازداشت‌های سال گذشته میلادی است اگرچه تعداد این افراد به خاطر تداوم مجرم جلوه دادن مخالفان توسط دولت کمونیست هاوانا افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کمیسیون حقوق بشر و سازش ملی کوبا اعلام کرد: تاکنون 71 زندانی به دلایل سیاسی و انگیزه‌های سیاسی توسط سیستم قضایی کشور در زندان بودند که 11 نفر از آن‌ها به صورت مشروط آزاد شدند و حال تنها 60 زندانی سیاسی در حبس به سر می‌برند.

این کمیسیون که هیچ جایگاه حقوقی ندارد ادامه داد: خطر افزایش تعداد این زندانیان وجود دارد چون دولت هاوانا به مجرم شناختن مخالفان ادامه می‌دهد.

کوبا 53 تن را که توسط آمریکا زندانی سیاسی شناخته می‌شوند در دسامبر 2013 و در یک اقدام تاریخی آزاد کرد. 10 تن از این‌ها اعضایی که گروه ممنوعه به نام اتحاد میهن پرستی کوبا هستند و 20 تن به ارتکاب جرم علیه دولت محکوم شده‌اند.

در این فهرست نام دانیلو مالدونادو، هنرمند دیوارنویس نیز وجود دارد که این کمیسیون اعلام کرده وی بدون محاکمه و به خاطر تلاش برای مخدوش کردن وجهه کاسترو و برادرش فیدل به یک زندان فوق امنیتی انتقال یافته است.

سال گذشته میلادی، کمیسیون مذکور تعداد زندانیان سیاسی را 114 تن اعلام کرده بود.

انتهای پیام

کد N862915