پنتاگون: آموزش مخالفان سوری کندتر از حد انتظار است

سوريه

پنتاگون اعلام کرد، اقدامات آمریکا در تشکیل یک نیروی اپوزیسیون سوری که بتواند در مقابل داعش بایستد کندتر از حد انتظار صورت می‌گیرد.

پنتاگون اعلام کرد، اقدامات آمریکا در تشکیل یک نیروی اپوزیسیون سوری که بتواند در مقابل داعش بایستد کندتر از حد انتظار صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، استیو وارن، سرهنگ ارتش آمریکا و سخنگوی پنتاگون گفت، بین 100 تا 200 مخالف سوری در حال آموزش هستند در حالی که صدها تن دیگر هنوز برای دریافت مهارت‌های آموزشی تحت بررسی و در انتظار هستند. تاکنون هیچ‌یک از این نیروها آموزش خود را تکمیل نکرده‌اند.

وی ادامه داد: آموزش این نیروها بسیار کندتر از حد انتظار ماست و تجهیز نیروهای مخالف سوری گام نهایی در سپری کردن این مسیر است. حدود 6000 سوری داوطلب شده‌اند که در این کمپین آموزش و تجهیز تحت رهبری آمریکا شرکت کنند. از این تعداد 4000 تن در انتظار هستند و حدود 1500 تن هم کاملا روند بررسی و نظارت را سپری کرده‌اند.

وارن ادامه داد: چالش‌هایی وجود دارد. ما باید سوری‌هایی را که می‌خواهند در این برنامه حضور داشته باشند، شناسایی کنیم. پس از شناسایی این افراد را باید از سوریه خارج کنیم اما چون سوریه در موقعیت ناآرامی به سر می‌برد، این کار زمان‌بر و مشکل است.

مقام‌های آمریکایی گفته‌اند که برنامه آموزش و تجهیز 5000 مخالف میانه‌روی سوری در هر سال برای سه سال در نظر گرفته شده و اردن، ترکیه و عربستان و قطر پیشنهاد کرده‌اند که این نیروها را آموزش دهند.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا ادامه داد: ما به آموزش نیروهای مخالف سوری ادامه می‌دهیم تا آنها به درجه‌ای از مهارت دست پیدا کنند.

انتهای پیام

کد N862835