رییس سازمان تعزیرات حکومتی:

نیازمند افزایش اختیارات در دادرسی و صلاحیت رسیدگی به تخلفات هستیم

تعزيرات حكومتي

معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: نیازمند افزایش اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی در دادرسی و صلاحیت رسیدگی به تخلفات هستیم و این افزایش اختیارات امری طبیعی است.

معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: نیازمند افزایش اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی در دادرسی و صلاحیت رسیدگی به تخلفات هستیم و این افزایش اختیارات امری طبیعی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا جمشیدی اظهار کرد: تعامل سازنده با مجلس در سازمان تعزیرات حکومتی امری ضروری است؛ چراکه به پشتوانه همکاری مجلس و تصویب قوانین و مقررات بازدارنده می توانیم نقش موثری در برخورد با تخلفات داشته باشیم و از این رو از آغاز فعالیت در این سازمان این مطلب را مد نظر قرار داده‌ایم.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی افزود: در آغاز این تعامل اعضای کمیسیون قضایی گام برداشتند و به حسب وظیفه و با حضور در مجلس شورای اسلامی ضمن معرفی و آشنایی، زمینه تعامل بیشتر فراهم شد که در ادامه این تعامل در روزهای اخیر با رئیس و نایب رئیس کمیسیون قضایی و چند تن از نمایندگان مجلس در سازمان تعزیرات حکومتی دیدار و گفت‌وگو داشتیم.

وی بیان کرد: سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات باید در پیشبرد اهداف کشور تاثیرگذار باشد و برای این تاثیرگذاری نیاز به اصلاح قوانین و در برخی از موارد قانونگذاری هست و بر این اساس نیاز به مساعدت نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای داشتن قوانین بازدارنده محسوس است.

جمشیدی با اشاره به اینکه قوانین تعزیرات حکومتی در 3 حوزه نیازمند بازنگری است، اظهار کرد: خوشبختانه تغییراتی که در زمینه قانون مبارزه با قاچاق کالا و راز باید صورت بگیرد، هم اکنون در صحن مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است و امیدواریم نمایندگان مردم بیش از پیش در این مورد دقت نظر داشته باشند؛ چراکه این مورد اثر منفی بر چرخه اقتصادی و فضای کسب و کار نیز دارد.

وی گفت: تصویب نظام دادرسی در قالب آئین رسیدگی در سازمان تعزیرات حکومتی که مهم ترین مساله به نظر می رسد نیز باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد و همچنین نیازمند افزایش اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی در دادرسی و صلاحیت رسیدگی به تخلفات هستیم و این افزایش اختیارات امری طبیعی است که امیدواریم نمایندگان مجلس شورای اسلامی در زمینه این اهداف همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام

کد N862747