سخنگوی کمیسیون فرهنگی خبر داد

بررسی مقدمات مباحث‌ فرهنگی در کارگروه مشترک برنامه ششم

سیاسی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی از بررسی مقدمات مباحث فرهنگی در کارگروه مشترک برنامه ششم توسعه خبر داد.

سیدعلی طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عنوان کرد: این کارگروه مشترک با حضور نمایندگانی از کمیسیون‌های فرهنگی، اجتماعی و آموزش، شورای عالی انقلاب فرهنگی و مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی است که مقدمات بررسی مباحث فرهنگی تقریباً در آن آغاز شده و مباحث بخش علم نیز به زودی تمام می‌شود.

او ادامه داد: بعد از این‌که مرکز پژوهش‌ها نظرش را داد، بررسی مشترک با سازمان برنامه و بودجه انجام می‌شود تا قبل از این‌که دولت لایحه برنامه ششم توسعه را ببندد به تفاهم با سازمان برنامه و بودجه برسد.

این نماینده مجلس تأکید کرد: کارگروه برنامه ششم توسعه جلسات مشترکی را با دولت دارد تا زمانی که لایحه به مجلس می‌آید در این‌زمینه به تفاهم مشترکی با دولت رسیده باشیم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی درباره مباحث دیگری که قرار است در سال جاری در این کمیسیون مطرح و بررسی شود نیز توضیح داد: در عین اینکه ما منتظر اجرای هرچه سریعتر طرح جمعیت هستیم، طرح نظام جامع رسانه نیز در کارگروه ویژه بررسی شده و مقدمات آن به پایان رسیده، جزئیات کار باید در صحن کمیسیون مطرح شود. البته این طرح یک بار در کمیسیون مطرح شد ولی چون مباحث فوریت‌داری مثل امر به معروف و نماز به کمیسیون آمد آن طرح متوقف شد.

انتهای پیام

کد N862722