رمضان قدیرف سرویس ویژه غرب را عامل قتل بوریس نمتسوف دانست

رهبر منطقه خودمختار چچن درباره قتل سیاستمدار اپوزیسیون روسیه گفت که کشتن بوریس نمتسوف می‌تواند از سوی آمریکا و سرویس‌ ویژه اوکراین و با کمک تروریست‌های چچن طرح ریزی شده باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اینترفاکس، رمضان قدیرف، رهبر چچن گفت: من تاکید می‌کنم که رد پای این جرم را نباید در چچن دنبال کرد بلکه باید در سرویس امنتی کشور اوکراین و نیز ایالات متحده آمریکا به دنبال آن بود.

بوریس نمتسوف، یکی از رهبران حزب اپوزیسیون است که ماه فوریه در مرکز مسکو به قتل رسید. حدود یک هفته پس از آن، پلیس مسکو پنج تن را در ارتباط با آن قتل بازداشت و متهم کرد و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

برخی از بازداشت شدگان از شهروندان چچن هستند.

رهبر چچن همچنین گفت که پیش زمینه‌های بسیاری وجود دارد که عامل این قتل بود. وی در ادامه به آدام اسمایف اشاره کرد که یک چچنی است و ریاست یکی از یگان‌های داوطلب در طرف نیروهای حامی کی‌یف در درگیری‌ جنوب شرق اوکراین را برعهده دارد.

قدریرف گفت: اسمایف برای سرویس‌های ویژه غرب کار می‌کرد و به خوبی می‌دانست که چطور باید از شر کسی که مشکل زا است، راحت شد. سازمان دهندگان این قتل از نمتسوف برای اهداف خود استفاده کردند و سپس او را کشتند و الان تلاش می‌کنند تا مسئولیت آن را گردن کسی دیگری بیندازند.

رهبر چچن همچنین در جمع خبرنگاران مدعی شد که پدر آدام اسمایف در سال 2004 قتل قدیرف را طرح ریزی کرده بود.

انتهای پیام

کد N862642