آیت‌الله شبیری‌زنجانی:

اهتمام به توسعه دانشگاه‌های تک جنسیتی لازم است

دانشگاه,آيت‌الله شبيري‌زنجاني

آیت‌الله شبیری‌زنجانی اهتمام به توسعه دانشگاه‌های تک‌جنسیتی را امری لازم دانست و تاکید کرد: هرگز نباید از تلاش برای ایجاد دانشگاه‌های تک جنسیتی فروگذار کرد.

آیت‌الله شبیری‌زنجانی اهتمام به توسعه دانشگاه‌های تک‌جنسیتی را امری لازم دانست و تاکید کرد: هرگز نباید از تلاش برای ایجاد دانشگاه‌های تک جنسیتی فروگذار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار مدیرکل نظارت و ارزیابی ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور، با بیان این‌که «باید همیشه در مسیر تصمیم‌گیری‌ها قرآن و حدیث محور اصلی باشد» گفت: دانش‌پژوهان دانشگاهی و حوزوی که در راه احیای این دو منبع دینی تلاش می‌کنند در محضر خدا اجر بزرگی دارند.

وی افزود: تلاش شما در ترویج سبک دانشگاه تک جنسیتی یک امر پسندیده و مناسب با زمان است و برای توسعه این فعالیت‌ها نباید از هیچ تلاشی دریغ کرد.

وی ادامه داد: دختران دانشجوی امروز، مادران فردای جامعه هستند و این سبک آموزش در محیطی پاک به تضمین آینده جامعه اسلامی کمک خوبی خواهد کرد.

این مرجع تقلید در بخشی از سخنان خود با اشاره به ضرورت علم آموزی برای زنان و مردان مسلمان تأکید کرد: باید زمینه‌ها و بسترهای لازم در این خصوص فراهم شود.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، این استاد حوزه علمیه قم با تقدیر از تلاش‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه ورود خیرین به حوزه علم این اقدام را بسیار پسندیده و مورد رضایت حضرت ولی عصر(عج) دانست و بر تداوم این مسیر تأکید کرد.

آیت‌الله شبیری‌زنجانی در ادامه با اشاره به این‌که « براساس آیاتی از قرآن و همچنین وجود روایات، ماه مبارک رمضان از افضل ماه‌های سال است» گفت: انسان باید تلاش کند تا از این فرصت به بهترین نحو استفاده کند.

وی ادادمه داد: عبادت در این ماه برابر با چندین سال عبادت در ماه‌های دیگر است، چنانکه نقل‌شده قرائت هر آیه قرآن ثواب ختم قرآن را دارد.

این استاد خارج فقه حوزه علمیه قم در پایان با اشاره به این‌که «انسان تا می‌تواند در این ماه باید به عبادت بپردازد و وجودش را به نور عبادت روشن کند» عنوان کرد: تبلیغ و ترویج این امر در بین جوانان دانشجو بر عهده مدیران دانشگاه‌ها است.

انتهای پیام

کد N862518