آصفری: بهانه‌تراشی غرب برای بازرسی از تاسیسات نظامی ایران کار تبلیغاتی است

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بهانه‌تراشی غرب در مواردی مثل بازرسی از تاسیسات نظامی ایران را اشتباه استراتژیک مذاکره کنندگان غربی دانست و گفت که این مساله جز یک کار تبلیغاتی و ژورنالیستی چیز دیگری نیست.

محمد حسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: آمریکا و 1+5 بدانند نتیجه راه مذاکره و توافق با 1+5 طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای بود که در مجلس مطرح شد و در اولویت کار مجلس قرار گرفت. تیم مذاکره کننده نیز باید در این چارچوب مذاکره کند و توافقی که به نتیجه می‌رسد نیز باید مطابق با اصول مختلف نظام جمهوری اسلامی باشد بنابراین نقشه راه ما مشخص است.

وی افزود: گزافه گویی و زیاده گویی غرب هم برای این است که می‌خواهند پشت میز مذاکره امتیاز بیشتری از ما بگیرند لذا سعی می‌کنند بهانه‌تراشی کنند و مسائلی را مطرح کنند که تصور می‌کنند با طرح آن‌ها جمهوری اسلامی از حقوق خود کوتاه می‌آید اما این اشتباه استراتژیکی است که غرب انجام داده و جز وقت تلف کردن نتیجه‌ای ندارد.

نماینده مردم اراک در مجلس با بیان اینکه فعالیت‌های نظامی ایران در چارچوب بازدارندگی و برای دفاع از مرزهای کشور است یادآور شد: هم تاریخ نشان می‌دهد و هم استراتژی جمهوری اسلامی مشخص می‌کند که ما هیچ‌گاه قصد لشکرکشی علیه کشور دیگری را نداریم و جنگ برای ما معنا و مفهومی نداشته است. در مقابل آمریکا هر روز سعی می‌کند سلاح جدید تولید کند و منطقه را با تلاطم مواجه کند و برای کشورهای منطقه ایجاد مشکل کند.

آصفری بازرسی از مراکز نظامی ایران را کار تبلیغاتی و ژورنالیستی غربی‌ها دانست و اظهار کرد:‌ استراتژی دفاعی ما با منویات مقام معظم رهبری عجین شده و چارچوب فعالیت نظامی و سیاست خارجی ما هم براساس این رهنمودها پیش می‌رود. فتوای مقام معظم رهبری در مورد حرام بودن سلاح هسته‌ای هم نشان می‌دهد که ما نه به دنبال سلاح هسته‌ای بوده‌ایم و نه خواهیم بود.

انتهای پیام

کد N862512