ادعای جدید آمریکا درباره حمایت ایران از تروریسم

سیاسی

وزارت امور خارجه آمریکا در جدیدترین گزارش خود درباره وضعیت تروریسم در جهان مدعی شده است که ایران در سال ۲۰۱۴ به فعالیت‌هایش در ارتباط با تروریسم ادامه داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، وزارت امور خارجه آمریکا در جدیترین گزارش خود درباره وضعیت تروریسم در جهان ایران را متهم کرده که از گروه های تروریسیتی در غزه، حزب الله لبنان و گروه های مختلف در عراق و سراسر خاورمیانه حمایت می کند.

این در حالی است که دولت آمریکا تمام گروه های ضد صهیونیستی از جمله حماس و حزب الله را که از جمله گروه های محور مقاومت در برابر اسرائیل هستند، تروریستی می خواند. آمریکا از سال ۱۹۸۴ ایران را به فهرست کشورهای به اصطلاح حامی تروریسم اضافه کرده است.

وزارت امور خارجه آمریکا تصریح کرده است که ایران در واکنش به حملات داعش در عراق، به گروه های شبه نظامی شیعی در عراق که برخی از آنها در فهرست گروه های تروریستی آمریکا قرار دارند، کمک می کند.

واشنگتن همچنین ایران را متهم به تلاش برای قاچاق سلاح به غزه کرده است. این گزارش ادعا کرده است که ایران از نیروی قدس سپاه پاسداران برای اجرایی کردن اهداف سیاست خارجی، پوشش عملیات اطلاعاتی و بی‌ثبات کردن خاور میانه استفاده می‌کند.

بنا بر ادعای وزارت خارجه آمریکا، ایران برای رسیدن به اهداف خود در منطقه خاورمیانه بر روی سوریه تمرکز کرده و با کمک گروه های مورد حمایت خود برای افزایش نفوذ تدریجی در مناطق دیگر از جمله آفریقا و آسیا و همچنین آمریکای لاتین تلاش می کند.