به منظور نگارش متن برجام ادامه دارد؛

روز سوم مذاکرات در کوبرگ/ دیدارهای جداگانه با اروپا و روسیه

سیاسی

هیئت مذاکره کننده کشورمان به ریاست سید عباس عراقچی ظهر امروز نشستی با نمایندگان ۳ کشور اروپایی برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روز سوم هشتمین دور مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ در حالی در وین سپری می شود که تیم مذاکره کننده کشورمان روز پر کاری داشته است.

 صبح امروز جمعه با جلسات داخلی هیئت های مذاکره کننده آغاز شد و سپس نشست سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران با هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای هماهنگی نشست ها و  جلسات بعدی برگزار شد.

پس از آن نشستی بین معاونان وزیر خارجه ایران و سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه برگزار شد، که پس از یک ساعت پایان یافت.

نشست چهارجانبه هیئت ایران با با نمایندگان سه کشور اروپایی (فرانسه، انگلیس و آلمان) دیگر برنامه هسته ای بود که امروز در هتل کوبرگ وین انجام گرفت.

هشتمین دور مذاکرات هسته ای به منظور ادامه نگارش پیش نویس متن برنامه جامع اقدام مشترک از روز چهارشنبه با نشست سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه ایران و هلگا اشمید معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به نمایندگی از کشورهای ۱+۵ در این مذاکرات حضور دارد، آغاز شده است.

در حالیکه کمتر از دو هفته تا پایان ضرب الاجل اعلامی برای امضای توافق جامع هسته ای بین ایران و کشورهای ۱+۵ زمان باقی مانده است، اخبار ضد و نقیض فراوانی درخصوص مذاکرات از سوی رسانه ها منتشر می شود.

در آخرین موضع گیری ها ریابکوف معاون وزیرخارجه روسیه، از حضور وزرای خارجه کشورهای مذاکره کننده از ۲۵ ژوئن در وین خبر داده و حصول توافق را امکان پذیر خوانده است.

 

خواندنی از سراسر وب