با اشاره به تشییع 175 شهید غواص؛

علم‌الهدی: هر وقت شهدا پاسداری از خون‌شان را در خطر ببینند به سراغ پاسداری از آن می‌روند

نماز جمعه,خراسان رضوي,هسته‌ای,175 غواص شهید

خطیب جمعه مشهد با بیان این‌که روند مذاکرات از طرف آمریکایی‌ها و جریانات غربی به طرفی پیش نمی‌رود که ایران را به عنوان یک قدرت تثبیت شده شناسایی کند، اظهار کرد: روند مذاکرات روند کلاهبرداری است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان ضوی، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی در ادامه افزود: آنها از این موضع با ما برخورد می‌کنند، حال که توطئه‌ها و تحریم‌ها جواب نداده، باید با کلاهبرداری به هدف خود برسند.

وی ادامه داد: روند مذاکرات، روند تفاهم با یک قدرت نیست. آنها با نیت براندازی پس از این‌که از توطئه‌های پیشین خود هیچ جوابی نگرفته‌اند، به دنبال کلاهبرداری هستند.

علم‌الهدی تصریح کرد: اگر جریان دوساله مذاکرات را از طرف دشمن بازخوانی کنیم متوجه این مسأله می‌شویم.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشییع جنازه 175 شهید غواص، خاطرنشان کرد: تشییع شهدای غواص نمادی به یادماندنی از وفاداری مردم به ارزش‌های انقلاب را به نمایش گذاشت. امروز 27 سال از شهادت این شهدا می‌گذرد.امروز این سوال پیش می‌آید که چرا در بین تمام تفحص‌های قبور و اجساد شهدا، اجساد مطهر این 175 شهید امروز پیدا می‌شود. این به این دلیل است که مشکلات نظام و انقلاب را خود شهدا حل می‌کنند.

علم‌الهدی تأکید کرد: هر وقت شهدا خون خود و پاسداری از آن را در معرض خطر ببینند به سراغ پاسداری از این خون و حفاظت و صیانت از اصول انقلاب اسلامی ‌می‌روند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در این موقعیت نیز این شهدا آمدند که نشان دهند شرایطی که ما در آن قرار گرفته‌ایم شدیدتر از شرایط آنها نبود. لحظه‌ای که این شهدا می‌خواستند از اروندرود بیرون بیایند خود را در محاصره دشمن دیده و دست بسته زنده به گور شدند اما دست بسته تسلیم نشدند.

امام جمعه مشهد با بیان این‌که شما چطور می‌خواهید دست بسته تسلیم آمریکا شوید، اظهار کرد: این در حالی است که ما در وضعیت این شهدا نیستیم. ما که دست بسته نیستیم که بخواهیم تسلیم شویم. خوشبختانه این پیام به گوش مردم رسید و مردم هم به دنبال این شهدا رفتند.

علم‌الهدی افزود: اگر امروز می‌گوییم حل مشکلات ما به رفع تحریم‌ها وابسته است و یا آن آقایی که می‌گوید استخوان مردم زیر بار تحریم‌ها خرد شده که حرفی بی‌ربط است، اگر این استخوان‌ها خرد شود ما باز هم پیرو این شهدا هستیم.

وی تأکید کرد: دست بسته جان دادن را به دست بسته تسلیم شدن ترجیح می‌دهیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خاطره‌ای از امام خمینی (ره)، اظهار کرد: سال 61 موقعیت حساسی در کشور بود و دشمن بخش عمدهای از کشور را تصرف کرده و ما به دلیل نداشتند تجهیزات توان دفاع نداشتیم. از سوی دیگر منافقین نیز شرایط داخلی را ناامن کرده بودند و مشکلات اقتصادی هم زیاد بود.

علم‌الهدی اضافه کرد: همان زمان هم زمزمه‌هایی وجود داشت که مشکلات ما زیر سر آمریکا است پس باید برویم و با آن مشکلات‌مان را حل کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سفر نمایندگان مجلس آن دوره به اجلاس بین‌المجالس در رم، خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس آن زمان می‌خواستند به رم بروند که آقای روحانی رئیس جمهور کنونی نیز در بین این نمایندگان بود. آنها پیش از سفر به رم تصمیم گرفتند دیداری با امام (ره) داشته باشند. در آن دیدار امام (ره) گفته بود "ملت ایران اگر می‌خواست صلح آمریکایی کند از همان ابتدا از آمریکا جدا نمی‌شد". اگر تسلیم می‌شدیم شاید وضع ظاهری ما درست می‌شد ولی استقلال، آزادی و شرافت ما از بین می‌رفت. آیا ما باید تسلیم دولت‌های استکبار شویم تا کشته ندهیم. ملت ایران پیروز است.

امام جمعه مشهد یادآور شد: این جملات در صفحه 35 از جلد 17 صحیفه نور موجود است و امام (ره) و این سخنان را به جمعی گفت که رئیس جمهور ما هم در بین آنها بود.

وی تصریح کرد: ما امت دنباله‌رو این امام هستیم و تمام دلدادگی ما به رهبری است که این خط امام (ره) را ادامه داده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص نرمش قهرمانانه، بیان کرد: همان زمان که مقام معظم رهبری این صحبت را انجام داد برخی رسانه‌های خارجی ادعا کردند که مقام معظم رهبری در حال بازگشت از اصول انقلاب است. ایشان در واکنش به این صحبت‌ها گفته بود ما این تعبیر را به کار بردیم و یک عده آن را به معنای دست برداشتن از آرمان‌های انقلاب معنا کردند. اینها خلاف بود و بدفهمی.

وی با اشاره به ادامه سخنان مقام معظم رهبری، اظهار کرد: نرمش به معنای مانور هنرمندانه برای دستیابی به یک هدف است. هرگونه حرکتی چه به سمت جلو و چه به سمت عقب باشد باید مانند یک میدان نظامی به دنبال رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده باشد.

علم‌الهدی تأکید کرد: اگر امروز در این کشور هر کسی بخواهد مسئولیت کارگزاری را عهده‌دار شود باید بداند امام (ره) و رهبر ما این است و مردم نیز دنبال‌رو 175 شهید غواص هستند.

انتهای پیام

کد N862126