سنایی با نماینده روسیه در امور سازمان شانگهای دیدار کرد

بررسی روابط ایران و سازمان شانگهای در آستانه اجلاس سران

سیاسی

همکاری‌های منطقه‌ای ایران و سازمان شانگهای در آستانه برگزاری اجلاس سران کشورهای عضو در دیدار روز گذشته مهدی سنایی، سفیر فوق العاده و تام الاختیار ایران در مسکو با بختیار حکیم اف، نماینده ویژه روسیه در امور سازمان شانگهای مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نماینده ویژه روسیه در امور سازمان شانگهای با اشاره به موقعیت و ظرفیتهای سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، ابراز امیدواری کرد که با تکمیل فرایند پیوستن ایران و دیگر کشورهای مهم منطقه‌ای به سازمان همکاری شانگهای، این سازمان بتواند نقش موثرتری در معادلات منطقه ای و جهانی بازی کند.

وی همچنین ابراز امیداری کرد که با توجه به دعوت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران برای شرکت در اجلاس بریکس و شانگهای وی در این نشست ها حضور به عمل آورد.

مهدی سنایی نیز در این دیدار گردهمایی سران کشورهای بریکس و سازمان همکاری شانگهای در اوفای روسیه طی روزهای 18 و 19 تیرماه را رویدادی مهم و تاثیرگذار برشمرد و ابراز امیدواری کرد با حضور فعال کشورها در این رویداد، نتایج خوبی حاصل گردد.

وی با اشاره به مشارکت فعال ایران در تمامی نشست های سازمان همکاری شانگهای، عضویت جمهوری اسلامی ایران در این سازمان را باعث تقویت آن و امکان هرچه فعال تر شدن این سازمان در سطوح منطقه ای و جهانی دانست.

انتهای پیام

کد N862078

خواندنی از سراسر وب