نشست اتحادیه عرب درباره یمن/ درخواست برای اتخاذ تدابیر فوری برای حل اوضاع وخیم انسانی

نمایندگان اتحادیه عرب با برگزاری نشست مشورتی در مقر این اتحادیه، حمایت خود را از رئیس‌جمهور مستعفی یمن اعلام کردند.

نمایندگان اتحادیه عرب با برگزاری نشست مشورتی در مقر این اتحادیه، حمایت خود را از رئیس‌جمهور مستعفی یمن اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، نشست اتحادیه عرب درباره یمن با حضور نمایندگان دائم عضو این اتحادیه و "نبیل العربی"، دبیرکل اتحادیه عرب و "خالد بحاح" معاون رئیس‌جمهور مستعفی یمن برگزار شد و حاضران در این نشست به گزارش بحاح درخصوص آخرین تحولات یمن گوش دادند.

حاضران در این نشست بار دیگر بر حمایت از مشروعیت قانون اساسی و حمایت از عبد ربه منظور هادی، رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن و تمامی تلاش‌هایی که برای حفظ ثبات و استقلال یمن صورت می‌گیرد، تاکید کردند.

نمایندگان دائم عضو اتحادیه عرب در این نشست بر اجرای نتایج کنفرانس سران اتحادیه عرب در شرم‌الشیخ مصر تاکید کردند و ابراز امیدواری کردند که تلاش‌های سیاسی و اقدامات نظامی موجب بازگرداندن امنیت و ثبات به یمن و عقب‌نشینی جنبش انصارالله از پایتخت و دیگر شهرها شود.

حاضران در این نشست از نتایج کنفرانس ریاض که در مه گذشته با نظارت شورای همکاری خلیج فارس برگزار شد، استقبال و بر لزوم پیگیری نتایج این کنفرانس تاکید کردند.

حاضران همچنین تلاش‌های سازمان ملل به ویژه "اسماعیل ولد الشیخ احمد"، فرستاده این سازمان به یمن را برای موفقیت مذاکرات یمنی‌ها در ژنو ستودند.

حاضران در نشست اتحادیه عرب بر اهمیت و لزوم اتخاذ اقدامات فوری برای حل اوضاع وخیم انسانی در یمن تاکید کرده و از تلاش‌های عربستان، کویت و امارات برای حل اوضاع انسانی در یمن قدردانی کردند.

نمایندگان دائم اتحادیه عرب همچنین بار دیگر بر اهمیت و لزوم پایبندی کامل به حفظ وحدت یمن احترام به حاکمیت و استقلال آن مخالفت با هرگونه مداخله در امور داخلی این کشور و حمایت از مردم یمن برای تحقق آزادی، دموکراسی و عدالت اجتماعی در این کشور تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N861807