دستگیری مرد برقع پوش در انگلیس، همزمان با عملیات خثنی سازی بمب در واتفورد/ عکس

پلیس انگلیس,انگلیس

پلیس انگلیس شامگاه پنجشنبه گزارش داد همزمان با شناسایی و عملیات خنثی سازی یک بسته مشکوک در مرکز شهر واتفورد، یک مرد برقع پوش در ارتباط با این حادثه دستگیر شده است.

پلیس انگلیس شامگاه پنجشنبه گزارش داد همزمان با شناسایی و عملیات خنثی سازی یک بسته مشکوک در مرکز شهر واتفورد، یک مرد برقع پوش در ارتباط با این حادثه دستگیر شده است.

به گزارش ایرنا، پلیس 'هارتفورشایر' در بیانیه ای اعلام کرد که بدنبال اعلام وجود یک بسته مشکوک در مرکز شهر واتفورد، واقع در 25 کیلومتر شمال غرب لندن، نیروهای ویژه خثنی کننده بمب ضمن حضور در محل، اقدام به انتقال بسته یاد شده و منفجر کردن آن در محلی مطمئن کردند.

پلیس هارتفورشایر بدون اشاره به ماهیت بسته یاد شده، گفت همزمان با عملیات نیروهای ویژه برای خثنی سازی این بسته مشکوک، یک مرد

برقع پوش مظنون که در حال حمل یک ساک ویژه کودکان بود، در محل حادثه شناسایی و دستگیر شد.

در بیانیه پلیس آمده است: این بسته مشکوک در بعد از ظهر امروز ( پنجشنبه ) از سوی متخصصان خثنی کننده بمب ارتش، به صورت کنترل شده منفجر و تخریب شد.

در ادامه این بیانیه، از مردم خواسته شده است که تا پایان عملیات پلیس و امن بودن مرکز شهر واتفورد، از ورود به این منطقه خودداری کنند.

منابع انگلیسی نیز گزارش دادند به دنبال اعلام وجود یک بسته مشکوک در برابر هتل 'تراول لودج ' در مرکز شهر واتفورد، پلیس ضمن تخلیه مردم ، اقدام به بستن مراکز خرید در این منطقه کرد.

این منابع عنوان کردند، همزمان با عملیات پلیس، یک مرد سفید پوست که دارای حجاب کامل و پوشیه بود در نزدیکی محل حادثه دستگیر شد هر چند هنوز مشخص نیست که آیا بسته مشکوک متعلق به وی بوده است یا نه .

به گفته این منابع، این برای دومین بار در پنج سال گذشته است که چنین بسته های مشکوکی در شهر واتفورد یافت می شود .

پلیس انگلیس تاکنون در مورد هویت مرد حجاب دار دستگیر شده که تصاویر آن در شبکه اجتماعی به نحو گسترده ای منتشر شده است ، سخنی نگفته است.

 

کد N861745