بان کی مون بازنگری در اقدامات اسرائیل علیه کودکان را خواستار شد

سیاسی

دبیر کل سازمان ملل از رژیم صهیونیستی خواست اقداماتی ملموس و فوری از جمله بازنگری در سیاست هایش جهت حمایت و ممانعت از کشتار کودکان فلسطینی به کار گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، بان کی مون در نشست شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی گزارش مربوط به کودکان در درگیری های سال ۲۰۱۴، بازنگری در اقدامات اسرائیل علیه کودکان را خواستار شد.
وی ضمن ابراز نگرانی شدید از درد و رنج کودکان فلسطینی به خاطر عملیات نظامی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، گفت: من اسرائیل را به اقدامات فوری از جمله بازنگری در سیاست ها و اقدامات فعلی اش به منظور حمایت از کودکان و ممانعت از کشتار آنها و احترام به بیمارستان ها و مدارس فرا می خوانم.
دبیر کل سازمان ملل سال گذشته را یکی از بدترین سال ها در زمینه بحران هایی دانست که کودکان در مناطق مختلف نزاع با آن درگیر بودند. بان کی مون یادآور شد: نقض جدی حقوق کودکان اهانت به انسانیت مشترک ما در آفریقای مرکزی، عراق، نیجریه، سودان جنوبی و سوریه است.
وی با اشاره به افزایش میانگین ربایش کودکان در مناطق تحت نزاع مسلحانه در سال گذشته، تصریح کرد: گروهک بوکوحرام در نیجریه و گروهک داعش در عراق و سوریه از پدیده ربایش کودکان به عنوان تاکتیکی تروریستی و در راستای هدف قرار دادن گروه های مختلف استفاده می کنند.
دبیر کل سازمان ملل ادامه داد: ماه آینده دهمین سالگرد صدور قطعنامه شماره ۱۶۱۲ شورای امنیت در زمینه نظارت و به کارگیری کودکان در عملیات نظامی را جشن خواهیم گرفت، ما جهانی را می خواهیم که در آن هیچ کودکی لباس نظامی بر تن نکند و در هیچ درگیری و جنگی شرکت نکند.
وی با اشاره به گزارش مربوط به شرایط کودکان در مناطق تحت نزاع مسلحانه گفت: این گزارش بررسی اجمالی نقض حقوق کودکان در مناطق درگیری و اتخاذ اقدامات لازم در این زمینه است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']     

خواندنی از سراسر وب