دیدار پوتین با وزیر دفاع عربستان/ ملک سلمان به مسکو می رود

سیاسی

رئیس جمهوری روسیه با معاون ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی در شهر سن پطرزبورگ دیدار و درباره روابط دو جانبه از جمله سفر رسمی ملک سلمان پادشاه عربستان به این کشور گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپات نیک، در دیدار ولادیمیر پوتین با محمد بن سلمان که در حاشیه اجلاس بین المللی اقتصاد در سن پطرزبورگ انجام شد، وزیر دفاع سعودی اظهار داشت که ملک سلمان دعوت رئیس جمهوری روسیه را برای سفری رسمی به مسکو پذیرفته است.

این اولین دیدار یک مقام بلندپایه سعودی با رئیس جمهوری روسیه از سال ۲۰۱۱  که آغار اختلاف شدید دو کشور بر سر بحران سوریه است، به شمار می رود. محمد بن سلمان همچنین در این دیدار از رئیس جمهوری روسیه برای سفری رسمی به ریاض و دیدار با پادشاه این کشور دعوت کرد که ولادیمیر پوتین نیز این دعوت را پذیرفت.

آخرین سفر یک رئیس جمهوری روسیه به عربستان به سال ۲۰۰۷ میلادی بازمی گردد. طرف سعودی همچنین در این دیدار اعلام کرد که ریاض تمایل دارد تا تعدادی ناو و موشک اسکندر از روسیه به همراه وسایل ارتباطی خریداری کند.

بر این اساس دو طرف در این دیدار درباره موضوعات مختلفی از جمله جنگ سوریه، مبارزه با داعش و مناسبات دو جانبه به ویژه گسترش روابط اقتصادی میان مسکو و ریاض با یکدیگر گفتگو کرده اند.

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']