متهم تیراندازی در کلیسای سیاهپوستان آمریکا بازداشت شد

سیاسی

پلیس آمریکا اعلام کرد که دیلان روف متهم ٢١ ساله و سفیدپوست کشتار کلیسای سیاهپوستان در شهر چارلستون ایالت کارولینای جنوبی را دستگیر کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه یو.اس.ای تودی، در جریان تیراندازی شب گذشته به کلیسای امانوئل در شهر چارلستون ایالت کارولینای جنوبی دست کم ۹ نفر کشته شدند که کشیش محبوب این کلیسا از جمله افراد کشته شده بود.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در کنفرانسی خبری با بیان اینکه این کشیش را از نزدیک می شناخته است، گفت: باید درباره خشونت‌هایی که با سلاح گرم انجام می شود، بازاندیشی شود.

در تصویری که از دیلان روف در شبکه اجتماعی فیسبوک منتشر شده، پرچم آفریقای جنوبی و رودزیا (زیمباوه کنونی) در زمان حکومت اقلیت سفیدپوست بر سیاهپوستان روی پیراهن او دوخته شده است. دادگستری آمریکا می‌گوید احتمال دارد که این کشتار «جرمی بر پایه تنفر» باشد.

کلیسای آفریقایی امانوئل قدیمی‌ترین کلیسای خاص سیاهپوستان آمریکا محسوب می‌شود. شهر چارلستون با ١٢٠ هزار نفر جمعیت که یک چهارم آن آمریکایی سیاهپوست هستند، به خاطر وجود تعداد زیادی کلیسا و ساکنانی از نژادها و عقاید دینی مختلف به «شهر مقدس» شهرت دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']