رونمایی از رادار غول‌پیکر "اولترا C1" در اسرائیل

رژیم صهیونیستی

ایسنا نوشت:

صنایع هوایی رژیم صهیونیستی اخیرا راداری غول پیکر تحت عنوان "اولترا C1 " را رونمایی کرده که یکی از بزرگترین رادارهای ساخته شده در اسرائیل و جهان است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی "فلسطینیان 48"، این رادار که اخیرا به نمایش درآمده به نظر نمی رسد در آینده نزدیک در اختیار ارتش قرار بگیرد.

به گفته ارتش اسرائیل رادار اولترا که 10 متر ارتفاع و 10 متر طول دارد امکان کنترل دقیق بر منطقه تحت پوشش را فراهم می‌کند و تراکم امواج الکترومغناطیسی هم تاثیری بر روی کار آن ندارد.

رادار مذکور در سه حجم عادی، بزرگ و غول پیکر طراحی شده است تا برای ماموریت‌های مختلف مانند "شناسایی پهپادها و جنگنده‌های طرف مقابل در فاصله 500 کیلومتری، شناسایی و تشخیص سریع و مطمئن موشک‌های بالستیک در فاصله چند هزار کیلومتری و شناسایی ماهواره‌های طرف‌های مقابل" تناسب داشته باشد.

بر اساس گزارش‌های منابع صهیونیستی، رادار جدید از قابلیت بررسی دقیق مساحت مورد نظر برخوردار است و دقت و تمرکز بر روی اهداف را بالا می‌برد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این رادار سیار بوده و در مقایسه با رادارهای بزرگ مشابه از وزن کمتری برخوردار است و این مساله به ارتش صهیونیستی امکان نصب آن در مناطق مختلف را خواهد داد. البته تکمیل این رادار که هنوز در مراحل اولیه است، سال‌ها به طول می‌انجامد.

نیسیم هداس، مدیر کل شرکت سازنده این رادار و معاون صنایع هوایی رژیم صهیونیستی در باره هدف از ساخت این رادار گفت: موشک‌های بالستیک تهدیدی برای صلح جهانی به شمار می‌روند و در حال حاضر جامعه جهانی نیاز شدیدی به استفاده از رادارهای پیشرفته برای شناسایی و هشدار سریع نسبت به چنین موشک‌هایی است.

5252

کد N861406