سفیر سابق آمریکا در سوریه:

جلوگیری ازگسترش داعش راه مبارزه با سلاح شیمیایی در سوریه است

سیاسی

«رابرت فورد» در جلسه استماع کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با موضوع «استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه» حاضر شد و به ایراد سخنرانی پرداخت.

به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اینترنتی مجلس نمایندگان آمریکا، «رابرت فورد» سفیر سابق آمریکا در سوریه و محقق موسسه خاورمیانه در جلسه استماع کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با موضوع «استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه» حاضر شد و به ایراد سخنرانی پرداخت

فورد ابراز امیدواری کرد که این جلسه به ایجاد اجماع درخصوص لزوم جلوگیری استفاده از سلاح های شیمیایی در سراسر جهان کمک شایانی کند.

او در ادامه مبارزه برای جلوگیری از جذب اعضاء توسط گروه تروریستی داعش را از راهکارهای مبارزه با گسترش استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه اعلام کرد.

گفتنی است «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد در ۱ فروردین سال ۹۲ اعلام کرد این سازمان در خصوص استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه تحقیق خواهد کرد.

اظهارات بان کی مون پس از آن بیان شده بود که دولت سوریه به صراحت خواستار انجام تحقیق بین المللی در خصوص استفاده تروریستهای مورد حمایت محور غربی، عربی ضد سوری از سلاح شیمیایی شده بود.

دولت سوریه اعلام کرده بود که تروریستها با استفاده از سلاح شیمیایی به منطقه خان العسل در استان حلب حمله کردند که بر اثر آن دهها غیرنظامی کشته و زخمی شدند.