جعفر قادری:

تنها راه مبارزه با تروریسم راه‌اندازی بسیح عمومی در سطح بین‌المللی است

تروريسم,شهدای ترور

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه مبارزه با تروریسم راه‌اندازی بسیج عمومی در سطح بین‌المللی است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه مبارزه با تروریسم راه‌اندازی بسیج عمومی در سطح بین‌المللی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) جعفر قادری اظهار کرد: کشورهای قربانی تروریسم در منطقه باید برایَ محکوم‌کردن این جریان سیاسی با هم هماهنگ، متحد و همراه شوند.

وی با بیان این‌که «ایران به عنوان بزرگترین قربانی تروریسم همواره از سوی کشورهای استبدادی محکوم به حمایت از این جریان مترود جهانی شده است» افزود: این در حالی است که سال‌های‌سال است که نخبگان و روشنفکرها و مردم بی‌گناه ما با تیرخصم ترور به شهادت رسیده‌اند.

وی روشن‌سازی اذهان عمومی را رسالت اصلی رسانه‌ها دانست و تصریح کرد: استفاده از تریبون‌هایی همچون این کنگره که در آن اندیشمندانی از سراسر جهان حضور دارند فرصت مناسبی برای رساندن ندای حق‌طلبی ایران به گوش مردم جهان است که باید از آن به‌صورت هوشمندانه و جهت‌دار استفاده کرد.

این نماینده مجلس اتهامات کشورهای غربی را ابزاری برای سوء‌استفاده سیاسی و اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: در جامعه جهانی کنونی، هر کشوری که در طیف سیاسی آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار ندارد، تروریست و حامی آن است و باید با آن برخورد جدی کرد و این را وظیفه اصلی خود می‌دانند و با این بهانه یا به آن کشور لشکرکشی می‌کنند و یا با تحریم و حمایت تسهیلاتی و استراتژیک از حامیان منطقه‌ای خود سعی می‌کنند آن کشور را به زانو در بیاوردند.

وی با اشاره به این‌که «تروریست خوب کسی است که درجهت منافع غرب حرکت کند و تروریست بد کسی است که علیه آن‌ها و منافعشان قد علم کند»، ادامه داد: اما این ترفندها فقط ذهن مردم عادی و ناآگاه را تحت تاثیر قرار می‌دهد وگرنه در همین کشورهای مستبد گروه‌ها و طیف‌های روشنفکری وجود دارند که به خوبی می‌دانند این ترورها همه به‌دستور مستقیم دولت‌های‌شان و با حمایت سازمان‌های جاسوسی و توسط سرویس‌های امنیتی انجام می‌شود و بارها آن را محکوم و در جهت مقابله با آن کمپین‌های متعددی را تشکیل داده و در رسانه‌ها با زبان‌های مختلف این مسئله را مورد انتقاد قرار داده‌اند.

وی درباره این‌که چرا غرب از تروریست‌ها دفاع می‌کند؟ گفت: ترور ابزاری در دست این کشورها برای پیشبرد سیاست‌های ضدّانسانی است. آن‌ها هرجا که نتوانند اهداف‌شان را از راه سیاست و اقتصاد پیش ببرند برای ایجاد ناامنی و ایجاد رعب و ‌وحشت از این ابزار استفاده و سعی می‌کنند از از این فضای به‌وجودآمده بهترین سود را ببرند.

قادری گفت: در این میان کشورهای سرسپرده منطقه که اکثراً دولت‌های مستبد و غیرمردمی را تشکیل می‌د‌هند و با استفاده از منابع نفتی و گازی وابسته به غرب مایملک زیادی را در اختیار دارند، برای نگهداری آن از هر خوش‌خدمتی خارج از دایره دموکراسی و بشردوستانه استفاده می‌کنند گاهی کشورهایی چون رژیم صهیونیستی و ترکیه و قطر داعش را بنا می‌کنند و به کشور عراق و سوریه یورش می‌برند، گاهی نیز مانند عربستان برای خوش‌خدمتی مردم بی‌گناه یمن را به خاک‌وخون می‌کشند و صدایی از سازمان‌های به‌اصطلاح حامی ملل به گوش نمی‌رسد.

وی در مبارزه با تروریسم و حمایت از مردم بی‌گناه منطقه را مهم ارزیابی و تاکید کرد: این حمایت‌ها در جهت خشکاندن جریان‌های کور، برقرای حاکمیت مردمی و آشناکردن آن‌ها با حقوق بر حق خود در منطقه است که در این راه رسانه‌ها می‌توانند با افشاکردن دست‌های پشت‌پرده و رسانه‌ای کردن اسناد و مدارک و بیدارکردن وجدان خفته جهانیان، دولت ایران را برای رسیدن به این مهم یاری دهند.

انتهای پیام

کد N861253