حضور کارتر و دمپسی در مجلس نمایندگان برای توضیح استراتژی اوباما در خاورمیانه

وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا امروز (چهارشنبه) باید برای ارائه توضیحات بیشتر درباره استراتژی اوباما در خاورمیانه در جلسه کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا حاضر شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این دو رهبر نظامی ارشد آمریکا احتمالا در جلسه استماع مجلس نمایندگان آمریکا درباره نحوه رسیدگی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا با مسئله خشونت‌ها در خاورمیانه از وی دفاع خواهند کرد.

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا و ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا امروز چهارشنبه در جلسه کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا حاضر خواهند شد.

مک تورنبری، رئیس کمیته مذکور گفت: گمان می‌کنیم که در زمان بسیار خطرناکی قرار داریم و سیاست و استراتژی آمریکا کافی نیست.

وی افزود: زمانی که عوامل آشوب در یمن و سوریه است، زمانی که عدم قطعیت درباره مسیر آینده ترکیه وجود دارد، زمانی که درباره متحدان سنتی خودمان از جمله مصر و کشورهای حوزه خلیج فارس تردید داریم و علاوه بر این زمانی که تهدیدها علیه متحدمان اسرائیل ادامه دارد، این حقایق نشان می‌دهد که شرایط خاورمیانه طی شش سال گذشته به شدت وخیم شده است.

این مقام ارشد جمهوری خواه تاکید کرد: از همه این‌ها بدتر این است که به نظر نمی‌رسد که کاخ سفید طرحی برای تغییر این چشم‌انداز غم انگیز در دست داشته باشد.

سناتور مک تورنبری گفت که وی از کارتر و اشتون درباره مولفه‌های نظامی استراتژی آمریکا برای معکوس کردن حرکت مارپیچی نزولی در خاورمیانه و حفاظت از منافع آمریکایی‌ها سوال خواهد پرسید.

به طور قطع از کارتر و دمپسی درباره استراتژی آمریکا برای سرکوب پیشروی‌های تروریست‌های داعش هم سوال پرسیده می‌شود. کاخ سفید هفته گذشته اعلام کرد که حدود 450 سرباز دیگر نیز به یک پایگاه جدید در استان الانبار در غرب عراق اعزام خواهد کرد و هدف از آن عمدتا مشاوره به عراقی‌ها در طرح و اجرای عملیات‌های ضد حمله برای پس گرفتن الرمادی است.

دمپسی گفته است که با گسترش عملیات‌ها، پایگاه‌های بیشتری در مناطق دیگر عراق افتتاح خواهد شد.

از جمله سایر مواردی که مورد بحث قرار خواهد گرفت، مساله تعطیل کردن زندان گوآنتانامو در کوبا، حملات هوایی اخیر در لیبی که مختار بلمختار از رهبران افراطی القاعده را هدف گرفت، امنیت رژیم صهیونیستی و شرایط و تحولات لیبی می‌شود.

انتهای پیام

کد N860842