انصاری در جمع خبرنگاران:

رایزنی با مجلس برای عدم استیضاح وزیران

سیاسی

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به رایزنی های دولت با مجلس برای عدم استیضاح وزیران، گفت: استیضاح فرصت زیادی از دولت و مجلس می گیرد و جایگزینی وزیر هم برای دولت مشکل است.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید انصاری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به عنوان سال ۹۴، گفت: رهبری امسال را همدلی و همزبانی نامیده اند که لازمه آن تعامل دولت و مجلس است.

وی افزود: مجلس تا سال آینده به اتمام می رسد، اما هنوز بیش از ۱۴۰ طرح و ۹۳ لایحه در نوبت کار مجلس است که باید با همکاری دولت و مجلس، این طرح ها را پیش ببریم و از فرصت باقیمانده مجلس به خوبی استفاده کنیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور همچنین در خصوص طرح های استیضاح نمایندگان مجلس، گفت: استیضاح حق قانونی مجلس است، اما امیدواریم با تشکیل هماهنگی، مشکل استیضاح را حل کنیم؛ چرا که استیضاح وقت زیادی از دولت و مجلس می گیرد و جایگزینی وزیر نیز برای دولت مشکل است، بنابراین ترجیح این است که استیضاح انجام نگیرد و در این راستا نیز رایزنی هایی انجام شده است.

انصاری همچنین با اشاره به جلسه غیرعلنی دیروز مجلس در خصوص استیضاح وزیر آموزش و پرورش، تصریح کرد: جلسه دیروز، جلسه خوبی بود و امیدواریم آموزش و پرورش وزیر خود را از دست ندهد.

وی همچنین با بیان اینکه درخواست های نمایندگان در سال پایانی خدمت خود، زیاد شده است، گفت: با توجه به اینکه نمایندگان در سال آخر کاری خود هستند، خواسته مراجعه کنندگان را مورد پیگیری قرار می دهند، بنابراین مراجعات و خواست هایشان از دولت زیاد شده است و در این زمینه رئیس جمهور دستور داده است با رعایت قانون، نهایت همکاری را با مجلس داشته باشیم و خواسته های قانونی آنان را پیگیری کنیم.