انصارالله: درصورت شکست در ژنو، با بان کی مون رودر رو مذاکره می‌کنیم

یمن

هیات انصارالله یمن در ژنو اعلام کرد اگر فرستاده سازمان ملل نتواند از عربستان برای برقراری آتش بس در ماه رمضان پاسخ مثبت بگیرد، برای دیدار با بان کی مون به نیویورک می‌رود. همزمان تظاهراتی در یمن با درخواست محاکمه خائنان داخلی و خارجی از جمله عبدربه منصور هادی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، نبیل الوزیر، یکی از اعضای هیات انصارالله یمن که برای شرکت در مذاکرات صلح یمن به ژنو رفته اعلام کرد: اگر فرستاده سازمان ملل نتواند پاسخ مثبتی از سوی طرف‌ عربستانی برای آتش بس در ماه مبارک رمضان دریافت کند، هیات انصارالله و همپیمان‌هایش برای دیدار و گفت‌وگو با بان کی مون، دبیرکل سازمان به نیویورک می‌روند.

در همین حال منابع خبری از تظاهرات اعتراض آمیز تعدادی از چهره‌های رسانه‌ای، حقوقی، قضایی و فعالان سیاسی یمن خبر دادند.

معترضان محاکمه فوری خائنان داخلی و خارجی یمن را که حمله عربستان به این کشور "قانونی" می‌دانند خواستار شدند.

همچنین شماری از مردم یمن امروز (چهارشنبه) با تحصن در مقابل دبیرخانه امور قضایی، رسیدگی به محاکمه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن و کابینه وی و نیز چهره‌های سیاسی حامی حملات عربستان را خواستار شدند.

تظاهرکنندگان از دادستانی کل و دستگاه قضایی یمن خواستند وظیفه خود را به بهترین شکل انجام دهند چرا که این‌ خواسته‌ها در جریان حملات وحشیانه عربستان کمترین خواسته‌های مردم یمن محسوب می‌شوند.

انتهای پیام

کد N860685