جانشین پلیس راهور به ایسنا خبر داد

آماده‌باش پلیس راهور در ماه رمضان/ تداوم گشت‌های شبانه در پایتخت

ماه رمضان,پليس راهور,سینما,ترافیک,طرح ترافيك

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ضمن تشریح جزییات تمهیدات ترافیکی پلیس در ایام ماه مبارک رمضان از تداوم اجرای طرح برخورد با تخلفات حادثه‌ساز شبانه در این ایام خبر داد.

سرهنگ حسن عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: پلیس راهور همچون سنوات گذشته در این ایام نیز تمهیدات ترافیکی را به منظور روانسازی ترافیک و خدمت به روزه‌داران در دستور کار خود خواهد داشت. برهمین اساس همانطور که پیش‌تر اطلاع‌رسانی شد، ساعت اجرای طرح زوج و فرد در ایام ماه مبارک رمضان یک ساعت کاهش یافته و به ساعت 18 رسید.

وی ادامه داد: البته موضوعی که باید مجددا به آن تاکید کنم این است که برخی از رسانه‌ها اشتباها اعلام کرده بودند که این تمهیدات تا پایان تابستان اتخاذ خواهد شد در حالی که تاکنون تصمیمی در این خصوص گرفته نشده و این شرایط تنها تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت و ضمن اینکه هیچ تصمیمی برای ساعت یا محدوده طرح ترافیک در نظر گرفته نشده است.

جانشین رییس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به دیگر تمهیدات ترافیکی پلیس در ایام ماه مبارک رمضان نیز گفت: با توجه به اینکه در ساعات پایانی روز و نزدیک شدن به اذان مغرب شاهد پیک ترافیکی در معابر خواهیم بود به همین دلیل حضور ماموران ما در این ساعات پررنگ‌تر شده و آنان در آماده‌باش خواهند بود.

عابدی اضافه کرد: همچنین در ایام شب‌های قدر نیز تمهیدات ترافیکی در اطراف مساجد، امامزاده‌ها و ... تا زمان اذان صبح برقرار خواهد شد که در این خصوص اطلاع‌سانی‌های لازم مجددا در همان ایام انجام می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح اکران "افطار تا سحر" نیز در سینماها اظهار کرد: به طور کل در هرجایی که نیاز باشد، ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی حضور داشته باشند، اقدامات لازم انجام می‌شود و در این خصوص نیز چنانچه حضور شهروندان در اطراف سینماها موجب کندی ترافیک یا اخلال در آن شود، ماموران ما حتما در آنجا حاضر شده و نسبت به روانسازی ترافیک اقدام می‌کنند همانطور که در اطراف مجموعه کوروش چنین اقدامی انجام شده است.

تمهیدات ترافیکی در اطراف نمایشگاه قرآن

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: با توجه به اینکه در ایام ماه مبارک رمضان نمایشگاه قرآن کریم نیز برپا می‌شود، ماموران ما در اطراف و معابر منتهی به این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

به گفته عابدی علاوه بر این در اطراف تفرجگاه‌ها و اماکن تفریحی و پارک‌ها نیز که پیش‌بینی می‌شود حضور شهروندان در آنجا قابل توجه باشد، تمهیدات ترافیکی به فراخور شرایط اجرا خواهد شد.

تداوم فعالیت گشت‌های شبانه در پایتخت

وی در رابطه با اینکه آیا طرح برخورد با تخلفات حادثه‌ساز به ویژه در مورد خودروهای لوکس در ایام ماه مبارک رمضان نیز ادامه خواهد داشت به ایسنا گفت: این طرح در ماه رمضان تعطیل نیست و گشت‌های شبانه پلیس راهور در سطح معابر و بزرگراه‌ها به ویژه معابر و بزرگراه‌های شمالی همچنان فعالیت خواهد کرد. همچنین بدیهی است که با تخلفات حادثه‌ساز نیز به شدت برخورد شده و گشت‌های محسوس و نامحسوس ما نیز همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اضافه کرد: گشت‌های تست سلامت نیز فعال خواهد بود.

انتهای پیام

کد N860645