رئیس دانشگاه مالک اشتر:

با روش‌های کارآمد قادر به بومی‌سازی سامانه‌های دفاعی پیشرفته جهانی هستیم

رئیس دانشگاه مالک اشتر وزارت دفاع اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های به عمل‌ آمده با روش‌های کارآمد قادر به بومی‌سازی و انجام کارهای تحقیقاتی بر روی سامانه‌های دفاعی پیشرفته جهانی جهت در اختیار گرفتن صنعت دفاعی هستیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رضا مظفری‌نیا، رئیس دانشگاه مالک اشتر وزارت دفاع با اشاره به پژوهش محور بودن مأموریت دانشگاه صنعتی مالک اشتر، این مؤلفه را شاخص‌ترین عامل برتری این دانشگاه معرفی کرد و گفت: جایگاه پژوهشی دانشگاه صنعتی مالک اشتر در بین دانشگاه‌های کشور در رتبه نخست قرار دارد.

وی ‌در همین زمینه ادامه داد: وزارت علوم در ارزیابی سه سال متوالی، دانشگاه صنعتی مالک اشتر را در رتبه اول پژوهشی در سطح کشور معرفی کرده و این افتخار بزرگی برای کشور و به‌ویژه وزارت دفاع است. دراین‌باره تعاملات علمی و پژوهشی دانشگاه با سازمان‌های دفاعی، نیروهای مسلح و نهادهای کشوری باعث شده رتبه علمی و پژوهشی این دانشگاه ارتقا یافته و رتبه برتر را در سطح دانشگاه‌های کشور به‌دست آورد.

رئیس دانشگاه مالک اشتر در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تحریم‌های اعمال‌شده علیه دانشگاه مالک اشتر، چه میزان از فعالیت‌های پژوهشی این دانشگاه را تحت تأثیر خود قرار داده است، اظهار کرد: طرح‌ها و پروژه‌های این دانشگاه صرفاً تقلیدی و مشابه مدل‌های خارجی نیست، که اگر فنّاوری آن را به ما ندادند، فعالیت‌ها و پژوهش‌ها عقیم شود. در واقع دانشگاه مالک اشتر به‌عنوان یک دانشگاه پژوهش محور یکی از جهت‌گیری‌های خود را توجه به فناوری‌های نوظهور و کلیدی برای پر کردن دره‌های علمی و کم کردن فاصله با کشورهای پیشرفته قرار داده است.

مظفری‌نیا افزود: بخش مهمی از طرح‌هایی که توسط این دانشگاه انجام می‌شود، طرح‌های بومی بوده که ‌از صفر تا صد آن توسط خود دانشگاه انجام می‌شود و مشابه خارجی ندارد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب سعی کرده‌ایم از راه‌های میانبر به اهدافمان برسیم. به‌عنوان مثال اگر تجهیزات یا سلاحی از تجهیزات روز دنیا مانند«RQ170» به‌دست ما افتاد، نهایت بهره‌برداری علمی را از آن خواهیم کرد. همچنین با برنامه‌ریزی‌های بعمل‌آمده با روش‌های کارآمد قادر به بومی‌سازی و انجام کارهای تحقیقاتی بر روی سامانه‌های دفاعی پیشرفته جهانی جهت در اختیار گرفتن صنعت دفاعی هستیم.

رئیس دانشگاه مالک اشتر وزارت دفاع در پایان تصریح کرد: دانشگاه مالک اشتر علاوه بر کسب فناوری‌های نوظهور و رفع معایب و نواقص صنایع دفاعی کشور و نیروهای مسلح، مأموریت و وظیفه سومی را نیز بر عهده دارد و آن تربیت نیروی انسانی کارآمد برای دستگاه دفاعی کشور است.

انتهای پیام

کد N860591