برای گسترش اندیشه و تفکر قرآنی

برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان در 60 کشور جهان اجرا می‌شود

قرآن کريم,ماه رمضان,سازمان فرهنگ و ارتباطات

برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اعزام گرو‌ه‌های تواشیح و قاریان بین‌المللی قرآن به 19 کشور و همچنین، اعزام مبلغان به 41 کشور اجرا می‌شود.

برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اعزام گرو‌ه‌های تواشیح و قاریان بین‌المللی قرآن به 19 کشور و همچنین، اعزام مبلغان به 41 کشور اجرا می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، برای گسترش اندیشه و تفکر قرآنی در سطح بین‌المللی و نیز تعمیق، ترویج و تبلیغ معارف قرآن کریم در میان جوامع مسلمان، این سازمان اقدام به اعزام گروه‌های تواشیح و قاریان بین‌المللی قرآن کریم، ویژه ایام ماه مبارک رمضان به خارج از کشور، می‌کند.

اعزام گرو‌ه‌های تواشیح و قاریان بین‌المللی قرآن به 19 کشور جهان

در این چارچوب از هفته اول تا پایان ماه مبارک رمضان گروه‌های تواشیح به کشورهای ترکیه(ارزروم و آنکارا)، پاکستان(کراچی، لاهور و اسلام‌آباد)، تایلند، اتریش، تونس و اوگاندا اعزام و به اجرای برنامه در محافل دینی و مراکز فرهنگی می‌پردازند.

همچنین، قاریان بین‌المللی قرآن کریم به کشورهای هندوستان(دهلی، بمبئی و حیدرآباد)، چین(شانگهای)، ترکیه(استانبول)، گرجستان، قرقیزستان، سریلانکا، فیلیپین، آلمان، کرواسی، فرانسه، ایرلند، زامبیا و عراق اعزام و نوای روح بخش قرآن کریم را در میان خیل علاقمندان طنین انداز خواهند کرد.

تبلیغ چهره به چهره قرآن و اسلام در 41 کشور

از دیگر برنامه‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ویژه ماه مبارک رمضان، اعزام مبلغان دینی به 41 کشور جهان است؛ این اقدام فرهنگی درپی درخواست‌های ایرانیان مقیم خارج از کشور از طریق رایزنان فرهنگی کشورمان صورت می‌گیرد که طی آن معارف دینی و احکام شرعی برای مخاطبان بیان خواهد شد. همچنین این مبلغان اقدام به برگزاری سلسله نشست‌های ویژه احکام و آموزه‌های قرآنی خواهند کرد.

بنابر اعلام این خبر، این سازمان در تلاش است تا با بهره‌مندی از فضای معنوی ماه مبارک رمضان و حضور قاریان، گروه‌های تواشیح و نیز مبلغین توانمند، چهره رحمانی اسلام را معرفی و به مردم جهان بشناساند.

انتهای پیام

کد N860489