اقلیم کردستان عراق: کنترل کردها بر تل أبیض ضربه‌ای تاثیرگذار به داعش است

ریاست اقلیم کردستان عراق ضمن قدردانی از نقش "کردهای شجاع" در آزادسازی شهر تل أبیض سوریه، آزادسازی این شهر را ضربه‌ای تاثیرگذار به داعش دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، ریاست اقلیم کردستان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما با شادی و خوشحالی خبر آزادسازی شهر تل ابیض سوریه را شنیدیم. این خبر موجب خوشحالی مردم اقلیم کردستان و تمامی دوستداران آزادی در جهان شد.

در این بیانیه آمده است: این پیروزی ضربه‌ای تاثیرگذار علیه تروریست‌های داعش و دشمنان بشریت است، برای همین ما از کردهای شجاع و تمامی نیروهایی که در آزادسازی این شهر نقش داشته‌اند، قدردانی می‌کنیم.

ریاست اقلیم کردستان عراق همچنین از ائتلاف بین‌المللی که نقش مهم و تاثیرگذاری در از بین بردن تروریست‌ها در غرب کردستان عراق داشته قدردانی کرد و آزادسازی تل ابیض توسط کردها را به مردم سوریه و مردم کرد تبریک گفت.

ریاست اقلیم کردستان عراق ابراز امیدواری کرد که تمامی مناطق تحت سیطره داعش آزاد شوند. اخیراً نیروهای کرد سوری که پیشتر پیروزی مهمی را با آزادسازی شهر کردنشین کوبانی رقم زده بودند، شهر تبل أبیض از توابع استان رقه سوریه را آزاد کردند و تاکید دارند که برای آزادی این استان که «پایتخت خلافت خودخوانده» داعش محسوب می‌شود، اقدام خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N860445