یک دانشجوی آمریکایی به تلاش برای انجام توطئه تروریستی متهم شد

پس از سه ماه تحقیقات و نظارت عوامل فدرال آمریکا، یک شهروند آمریکایی به تلاش برای ساخت و انفجار یک بمب در راستای اجرای طرحی تروریستی متهم شد.

به گزارش خبرگزای دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از سایت راشاتودی، فرد بازداشتی دانشجویی از نیویورک است که در بازداشت به سر می‌برد. شکایت اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) از عمر صالح، 20 ساله روز سه شنبه اعلام شد و در آن وی به تامین تجهیزات و حمایت از شبه نظامیان تروریست داعش متهم شده است و همچنین متهم است که می‌خواسته بمبی را در نیویورک سیتی منفجر کند.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، در متن شکایت اف بی آی آمده است که صالح زمانی توجه مقام‌های فدرال را جلب کرد که این افسر پلیس وی را در چند روز متوالی دیده است که در اطراف پل جورج واشنگتن که نیوجرسی و نیویورک را به هم متصل می‌کند، قدم می‌زند و به اطراف نگاه می‌کند!

زمانی که افسران وی را متوقف و از او درباره داعش سوال کرده‌اند، صالح ارتباط با آنها را تکذیب کرده و حتی به آنها اجازه داده است تا رایانه شخصی وی را جست‌وجو کنند.

بازرسان در طول جست‌وجوهای خود تبلیغات داعش و نیز جست‌وجو درباره موضوعاتی درباره تسلیحات و زودپز تا فرار از دست پلیس و تغییر چهره بدست آورند.

دراین شکایت آمده است که صالح ماه‌ مه به یک خبررسان اف بی آی که خود را یک حامی داعش جا زده بود گفته است: من در نیویورک هستم و آماده عملم. عوامل ویژه فدرال بر این باورند که "عمل" اشاره به تلاش برای حمله تروریستی دارد! به گفته اف بی آی، صالح همچنین به صورت آنلاین از ایده‌های تروریست‌ها حمایت کرده و آشکارا از داعش در توئیتر پشتیبانی کرده است. صالح هفتم ژوئن بازداشت شده است.

انتهای پیام

کد N860256