شهدا، شرمنده ایم که مصادره تان می کنند

پیکر مطهر 270 شهید دوران دفاع مقدس روز سه‌شنبه با حضور پرشکوه اقشار مختلف مردم تهران، تشییع و خبر آن همزمان با برگزاری مراسم در رسانه‌ها منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) پرویز اسماعیلی درباره حواشی این مراسم و نقد نحو انتشار خبر این مراسم باشکوه در برخی رسانه‌ها در صفحه اینستاگرام خود نوشته است:

«یک. رهبر معظم انقلاب می‌گویند با تمام توان از دولت حمایت می‌کنند و به مسوولان بلند پایه آن اعتماد دارند. اما مراسم تشییع شهدای مظلوم دفاع مقدس، و حضور حماسی و عاشقانه مردم، موجب سوءاستفاده برخی و مجال توهین آشکار و توزیع سازمان یافته شبنامه‌ها و تراکت‌ها علیه همین دولت و مسوولان می‌شود. به جای عکس شهدا، پوسترهایی توزیع می‌شود که کمپین ‌ای سیاسی یا تخریبی را تبلیغ می‌کنند.

دو. همان حوالی و از تریبونی که باید ندای وحدت برخیزد؛ به رییس‌جمهور مورد تایید ملت و رهبری که زمان شهادت همین عزیزان؛ عضو شورای عالی دفاع، فرمانده پدافند کل کشور و همچنین رئیس ستاد قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ستاد فرماندهی جنگ) بوده، اهانت می‌شود. دوربین، تابلویی را به تصویر می‌کشد که نوشته «شهدا شرمنده ایم ... که دکتر ظریف با قاتلان شما خوش و خندان است»! و ظریف تنها کمی آنطرف‌تر، بدون هماهنگی‌های مرسوم به دیدار دسته گل‌هایِ دست بسته میهن آمده است و آرام، می‌رود.

سه. شهدا ابزار نیستند؛ آرمانند. اگر حرفی می‌زنیم و پوستری برای شهدا می‌سازیم، باید بر محور وحدت باشد. آن‌قدر بفهمیم که آن‌ها زنده‌اند و «زنده به گور» نشدند! بدانیم که باورهای سطحی و بهره‌برداری‌های عمیق، آن عزیزان را بدون ما به بهشت خواهد برد! و باور کنیم مصادره به مطلوب و استفاده از شهدا برای تسویه حساب‌ها و طعنه‌های سیاسی، بزرگترین خیانت به آن‌هاست.

چهار. بصیرت؛ یعنی راه شهدا از نام آن‌ها مهمتر است. یعنی پیروی از رهبر انقلاب. یعنی حواس‌مان باشد که جبهه یکی است و صحنه تغییر کرده. رهبری گفتند که فرزندان انقلاب و مردم در میدان مذاکره و در برابر دشمن حقا و انصافا و با منطق ایستادگی می‌کنند. چه بسا این 270 فرشته و 175 غواص آسمانی ما، امروز چنین گفتند: نگران نباش برادر ظریف! هر جا دست‌ها بسته می شود، تاریخ شکل می‌گیرد و گره‌ها باز می‌شود.

پنج. دوباره سلام ای استخوان‌های پوسیده و ای غریب‌های بهارستان. بعد از 29 سال آمده بودید تا ما را دور هم جمع کنید. ما را ببخشید. شرمنده‌ایم که مصادره‌تان می‌کنند. شرمنده‌ایم.»

انتهایی پیام

کد N860097