دستیار ویژه رییس جمهوری: روحانی به تمامی وعده های خود پایبند است

علی یونسی

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با بیان اینکه دکتر روحانی به همه وعده های خود پایبند و در این راستا نیازمند همراهی مردم است، گفت: باید موانع و زنجیرها را برداشت و توهمات و نگرانی های خیالی را کنار زد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی یونسی شامگاه سه شنبه در آیین بزرگداشت اساتید برجسته کُرد احمد قاضی و احمد شریفی در سنندج با بیان اینکه دولت با کمک مردم می تواند استان را در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی به توسعه برساند، گفت: دولت به کمک شما مردم نیاز دارد باید همانگونه که به دکتر روحانی رای دادید دولت را حمایت کنید، انتقاد کنید و پیشنهاد دهید.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقلیت های دینی و مذهبی با تاکید بر اینکه انتقاد باید دلسوزانه باشد نه کارشکنانه، اظهار کرد: انتقاد یعنی آسیب شناسی انجام شود، ضعف های واقعی بیان و راه حل اساسی ارائه شود و دولت به این نوع دلسوزی احتیاج دارد.

وی ادامه داد: کسانی هستند که نمی خواهند دولت دکتر روحانی موفق شود و برای منافع شخصی و حزبی خود حاضرند به کشور آسیب وارد شود به شرطی که آنان به اهداف خود برسند.

حجت الاسلام یونسی افزود: من خیلی امیدوار هستم که دولت موفق و درهای بسته باز شود. بدون شک دولت در استان های قومی و مرزی مخصوصا استان کردستان به وعده های داده شده عمل می کند و در این راستا بیش از هر چیزی به حمایت مردم نیاز دارد.

وی با بیان اینکه مردم باید مسوولان را حمایت کرده و اجازه ندهند که تفرقه ایجاد شود، اظهار کرد: نباید اجازه دهید که دشمنان در بین شما یارگیری کنند تا دولت بتواند به اهداف مورد نظر و وعده های داده شده دست پیدا کند.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقلیت های دینی و مذهبی با اشاره به نامگذاری کردستان از سوی مقام معظم رهبری به عنوان استان فرهنگی افزود: این نامگذاری از سوی معظم له یک نامگذاری ساده نبوده است و مسوولان استان این مهم را پیگیری کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: تفکر جدا بودن کُرد و زبان کُردی از ایران و زبان های ایرانی خطرناک است نه آموزش زبان کُردی و مواردی از این قبیل و این مهم باید مورد توجه باشد.

حجت الاسلام یونسی افزود: چرا عده ای از تدریس زبان های خارجی همانند عربی و انگلیسی در ایران نگران نیستند، اما از آموزش زبان های ایرانی مانند کُردی و آذری نگرانند و باید توجه داشته باشیم که این تفکر خطرناک است.

وی ادامه داد: امروز اسرائیل و اسلام داعشی و وهابی یک خطر جدی در جامعه محسوب می شود نه آموزش زبان کُردی و این مسائل در کشور در راستای از بین بردن دسیسه های دشمن باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

29214

 

کد N860074