۰

دستیار ویژه رییس جمهوری: روحانی به تمامی وعده های خود پایبند است

  • ۱۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
علی یونسی

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با بیان اینکه دکتر روحانی به همه وعده های خود پایبند و در این راستا نیازمند همراهی مردم است، گفت: باید موانع و زنجیرها را برداشت و توهمات و نگرانی های خیالی را کنار زد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی یونسی شامگاه سه شنبه در آیین بزرگداشت اساتید برجسته کُرد احمد قاضی و احمد شریفی در سنندج با بیان اینکه دولت با کمک مردم می تواند استان را در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی به توسعه برساند، گفت: دولت به کمک شما مردم نیاز دارد باید همانگونه که به دکتر روحانی رای دادید دولت را حمایت کنید، انتقاد کنید و پیشنهاد دهید.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقلیت های دینی و مذهبی با تاکید بر اینکه انتقاد باید دلسوزانه باشد نه کارشکنانه، اظهار کرد: انتقاد یعنی آسیب شناسی انجام شود، ضعف های واقعی بیان و راه حل اساسی ارائه شود و دولت به این نوع دلسوزی احتیاج دارد.

وی ادامه داد: کسانی هستند که نمی خواهند دولت دکتر روحانی موفق شود و برای منافع شخصی و حزبی خود حاضرند به کشور آسیب وارد شود به شرطی که آنان به اهداف خود برسند.

حجت الاسلام یونسی افزود: من خیلی امیدوار هستم که دولت موفق و درهای بسته باز شود. بدون شک دولت در استان های قومی و مرزی مخصوصا استان کردستان به وعده های داده شده عمل می کند و در این راستا بیش از هر چیزی به حمایت مردم نیاز دارد.

وی با بیان اینکه مردم باید مسوولان را حمایت کرده و اجازه ندهند که تفرقه ایجاد شود، اظهار کرد: نباید اجازه دهید که دشمنان در بین شما یارگیری کنند تا دولت بتواند به اهداف مورد نظر و وعده های داده شده دست پیدا کند.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقلیت های دینی و مذهبی با اشاره به نامگذاری کردستان از سوی مقام معظم رهبری به عنوان استان فرهنگی افزود: این نامگذاری از سوی معظم له یک نامگذاری ساده نبوده است و مسوولان استان این مهم را پیگیری کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: تفکر جدا بودن کُرد و زبان کُردی از ایران و زبان های ایرانی خطرناک است نه آموزش زبان کُردی و مواردی از این قبیل و این مهم باید مورد توجه باشد.

حجت الاسلام یونسی افزود: چرا عده ای از تدریس زبان های خارجی همانند عربی و انگلیسی در ایران نگران نیستند، اما از آموزش زبان های ایرانی مانند کُردی و آذری نگرانند و باید توجه داشته باشیم که این تفکر خطرناک است.

وی ادامه داد: امروز اسرائیل و اسلام داعشی و وهابی یک خطر جدی در جامعه محسوب می شود نه آموزش زبان کُردی و این مسائل در کشور در راستای از بین بردن دسیسه های دشمن باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

29214

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.