با رای 92 درصدی نمایندگان؛

مجلس طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای را در اولویت می‌گذارد

مذاكرات ايران و گروه 1 5

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی درخواستی موافقت کردند که طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ملت ایران با اولویت در دستور کار قرار گیرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی درخواستی موافقت کردند که طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ملت ایران با اولویت در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پی درخواست 50 نفر از نمایندگان، علاء‌الدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این باره اظهار کرد: طبق موازین شورای عالی امنیت ملی و خطوط قرمزی که بارها توسط مقام معظم رهبری اعلام شده بسیار ضروری است که به این طرح اولویت دهیم تا بتوانیم از این طریق از منافع ملی صیانت کنیم.

وی افزود: البته بعد از تعیین اولویت و تصویب مجلس شورای اسلامی بسیار ضروری است که صدای واحدی را به جهانیان به ویژه 1+5 اعلام کنیم چون نمایندگان ملت ایران یکپارچه و هم‌داستان در دفاع از منابع ملی در عرصه هسته‌ای هستند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین اظهار کرد: بنابراین ما بر اساس اصول 77 و 125 قانون اساسی این حق را داریم و بارها از آن استفاده کردیم که در جهت حفظ منافع هسته‌ای مصوبه قانونی داشته باشیم.

بروجردی خاطرنشان کرد: به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم وارد حریم امنیتی و مراکز نظامی ما شوند و با زیاده‌خواهی دنبال صحبت با دانشمندان ما باشند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی 185 رای موافق، 2 رای مخالف و رای ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر با اولویت بررسی این طرح در دستور کار مجلس موافقت کردند.

همچنین حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نایب رییس مجلس که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت پس از رای نمایندگان به این طرح اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در نگاه به دغدغه‌های بزرگ ملت ایران و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسداری از فناوری هسته‌یی کشور و ارج نهادن به شهداء عالیقدر هسته‌ای با 92 درصد آراء با اولویت قرار گرفتن این طرح در دستور کار مجلس موافقت کرد.

انتهای پیام

کد N860058