رئیس جمهور اکوادور طرح مناقشه‌ برانگیز مالیات بر ارث را معلق کرد

رئیس جمهور اکوادور در پی اعتراضات یک هفته‌ای علیه طرح دولتش‌ به منظور توزیع ثروت با افزایش دریافت مالیات بر ارث و همچنین افزایش فشارها بر وی به منظور استعفا، اعلام کرد این طرح را به حال تعلیق در آورده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در یک هفته گذشته، هزاران تن از مردم اکوادور به خیابانها آمدند تا علیه لایحه دولت این کشور به منظور کاهش سقف ارزش دارایی به منظور اخذ مالیات بر ارث اعتراض کنند. رافائل کوره‌آ، رئیس جمهور اکوادور در سخنرانی خطاب به مردم این کشور، گفت: برای این که این گروه‌ها(تظاهرکنندگان) خشونت بیشتری ایجاد نکنند، من تصمیم گرفته‌ام موقتا پیش‌نویس این قانون را کنار بگذارم و یک مناظره ملی فراگیر درباره آن آغاز کنم.

روز جمعه، رافائل کوره‌آ، به کنگره اکوادور پیشنهاد داد از دارایی‌های بالای 34500 دلار مالیات بر ارث گرفته شود در حالی که پیش از این چنین مالیاتی از دارایی‌های بالای 68800 دلار گرفته می شد.

رئیس جمهور اکوادور اظهار کرد این اقدام بخشی از مبارزه دولت برای توزیع مجدد ثروت و دموکراتیزه کردن اموال است. وی این مساله را که این اقدام بر طبقه متوسط و فقرا فشار وارد خواهد کرد، رد کرد.

بسیاری از تاجران اکوادور مخالف این طرح بوده و می‌گویند که این طرح موفقیت اقتصادی را مجازات می‌کند.

انتهای پیام

کد N859747