پوتین از تقویت زرادخانه هسته‌ای روسیه خبر داد

سیاسی

رئیس جمهو روسیه امروز(سه‌شنبه) اظهار کرد، مسکو امسال بیش از 40 موشک بالستیک قاره‌پیمای جدید به زرادخانه هسته‌ای خود اضافه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در حالی این خبر را اعلام کرد که یک روز قبل از آن یک مقام دفاعی روسیه، طرح آمریکا برای استقرار سلاح‌های سنگین خود در اروپای شرقی و حوزه بالتیک را تهاجمی‌ترین اقدام آمریکا علیه روسیه از زمان جنگ سرد تا کنون تلقی کرد.

پوتین در یک سخنرانی در جریان یک نمایشگاه سلاح و تجهیزات نظامی در روسیه گفت: بیش از 40 موشک قاره‌پیمای بالستیک که می‌توانند حتی بر پیشرفته‌ترین فناوری سیستم‌های دفاع موشکی غلبه کنند، سال جاری میلادی به زرادخانه تسلیحات هسته‌ای روسیه اضافه خواهند شد.

این اظهارات پوتین در حالی مطرح می‌شوند که تنش‌ها میان روسیه و آمریکا بر سر بحران اوکراین همچنان بالا است و واشنگتن و مسکو در خصوص یک سری مسائل دیگر نیز دچار اختلاف هستند.

مقامات روسیه هشدار دادند مسکو در صورتی که آمریکا طرح خود برای انبار کردن تجهیزات و سلاح‌های نظامی سنگین در شرق اروپا را اجرا کند، این اقدام را تلافی می‌کنند.

آناتولی آنتونوف، معاون وزیر دفاع روسیه، نیز امروز گفت: این احساس وجود دارد که انگار همکاران ما در کشورهای عضو ناتو ما را به سوی یک رقابت تسلیحاتی می برند.

انتهای پیام

کد N859730