در دیدار مدیرکل سیاسی و امنیتی وزارت خارجه اسپانیا

تخت روانچی: ایران با جدیت مذاکرات با 1+5 را ادامه خواهد داد

سیاسی

مدیرکل سیاسی و امنیتی وزارت امور خارجه اسپانیا با ابراز خرسندی از روند مذاکرات ایران و 1+5 گفت: اسپانیا با دقت و علاقه‌مندی این مذاکرات را دنبال می‌کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌انریکه مورا، که به دعوت مدیرکل غرب اروپای وزارت امور خارجه به تهران سفر کرده است، در ملاقات با مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه افزود: اسپانیا علاقه‌مند است با ایران در مورد مسائل منطقه‌یی و جهانی مشورت‌های سیاسی داشته باشد.

تخت روانچی نیز ضمن با اهمیت خواندن نقش اسپانیا در اروپا گفت: ایران با جدیت مذاکرات با 1+5 را ادامه خواهد داد و هیات ایرانی امیدوار است تا زمان تعیین شده 11 تیرماه به نتیجه برسد.

او با اشاره به علاقه‌مندی دو کشور در توسعه روابط، سفر اخیر دکتر ظریف به اسپانیا و ملاقات وی با مقامات اسپانیایی را در توسعه روابط، مهم ارزیابی کرد.

انریکه مورا هم‌چنین با همتای خود، ابوالقاسم دلفی مدیر کل غرب اروپا ملاقات کرد.

دلفی در این دیدار بر ضرورت بهره‌برداری از زمینه‌ها و فرصت‌های همکاری دو کشور تاکید کرد.

مورا نیز با اشاره به ملاقات‌های سازنده رییس جمهوری اسلامی ایران با نخست‌وزیر اسپانیا و هم‌چنین دیدارهای وزیران امور خارجه دو کشور گفت: اسپانیا به دنبال تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران و تقویت دیالوگ سیاسی در همه زمینه‌های دو جانبه و مسائل منطقه‌یی است.

این مقام اسپانیایی افزود: اسپانیا از رویکرد مشترکی با جمهوری اسلامی ایران در مقابله با افراطی‌گری و مبارزه با تروریسم برخوردار است و روابط با ایران در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برای اسپانیا مهم است.

انتهای پیام

کد N859669