در نشست سازمان همکاری اسلامی در جده

امیرعبداللهیان: دخالت نظامی در یمن نتیجه‌ای جز افزایش افراط‌گرایی و تروریسم ندارد

سیاسی

معاون وزیر خارجه ایران بر وحدت و تمامیت ارضی یمن تاکید و از تداوم انهدام زیرساخت‌های یمن شدیدا انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه ایران در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در جده با تبیین طرح سیاسی ٤ ماده‌یی ارائه شده از سوی وزیر خارجه کشورمان از اتخاذ رویکرد نظامی علیه یمن انتقاد و بر ضرورت فوری توقف حملات علیه مردم بی‌دفاع یمن و بر پایان دادن به محاصره انسانی این کشور به ویژه در آستانه ماه مبارک رمضان تاکید کرد.

نماینده کشورمان در نشست جده با تشریح اقدامات ایران برای ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به همه نقاط یمن، حمایت ایران از گفت‌وگوهای یمنی - یمنی در ژنو را مورد تاکید قرار داد و تلاش‌های دبیرکل سازمان ملل و نقش نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن در این گفت‌وگوها را مورد توجه قرار داد.

امیرعبداللهیان از کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی خواست که به وظایف انسانی و اسلامی خود در قبال مردم یمن عمل کنند.

وی افزود: توسل به روش نظامی در قبال بحران داخلی - سیاسی در یمن خطاست و نتیجه‌ای جز افزایش افراط‌گرایی و تروریسم و به مخاطره انداختن امنیت منطقه مشترک ما نخواهد داشت.

منصور هادی، ایاد مدنی دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی، وزیران خارجه عربستان، کویت، مصر، ترکیه، افغانستان و غیره دیدگاه‌های خود را در این نشست ارایه کردند.

به گزارش ایسنا، هنگام سخنرانی منصور هادی رییس‌جمهور مستعفی یمن امیرعبداللهیان در جلسه حضور نداشت.

کد N859652