۰

نظرسنجی اینستاگرامی وزیر کشور از جوانان

  • ۱۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
عبدالرضا رحمانی فضلی

عبدالرضا رحمانی فضلی در صفحه اینستاگرامش عکس‌هایی از حضورش در نشست شورای اجتماعی کشور منتشر کرد و در زیر آن نظرش درباره اوقات فراغت جوانان را در قالب داستانی نوشت و از مخاطبانش خواست نظرشان را برایش بنویسند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وزیر کشور در صفحه اینستاگرامش نوشت: امروز جلسه شورای اجتماعی کشور با موضوع اوقات فراغت داشتیم که بخش عمده این موضوع محور جوانان است. دوست دارم همه دیدگاهم را برای جوانان در قالب داستانی عمومی و ساده بیان کنم و نظرات شما جوانان عزیز را در کامنت‌های مسئولانه و صادقانه همیشگی بشنوم.

رحمانی فضلی سپس داستان پیرمردی که با جوان 25ساله اش سوار قطار شده بود را نقل کرد: مرد سالخورده ای به همراه پسر 25 ساله اش در قطار نشسته بود. به محض شروع حرکت قطار پسر 25ساله که کنار پنجره نشسته بود پر از شور و هیجان بود. دستش را از پنجره بیرون برد و در حالی که هوای در حال حرکت را با لذت لمس می کرد، فریاد زد: پدر نگاه کن درخت‌ها حرکت می کنند. مرد مسن با لبخندی هیجان پسرش را تحسین کرد، کنار مرد جوان زوج جوانی نشسته بودند که حرف‌های پدر و پسر را می شنیدند و از حرکات کودکانه پسر متعجب شده و از سر دلسوزی نگاه می کردند. ناگهان جوان دوباره با هیجان فریاد زد پدر نگاه کن دریاچه، حیوانات و ابرها با حرکت قطار حرکت می کنند و زمانی که باران شروع شد چند قطره روی دست مرد جوان چکید، زوج جوان دیگر طاقت نیاوردند و از مرد سالخورده پرسیدند چرا شما برای مداوای پسرتان به پزشک مراجعه نمی کنید؟ مرد فقط در یک جمله پاسخ گفت: ما همین الان از بیمارستان برمی‌گردیم امروز پسر من برای اولین بار در زندگی اش می تواند ببیند.

وزیر کشور سپس نوشت: مسائلی مانند میزان تحمل و نوع بینش نظام‌های اجتماعی از نگرش و درک جوانان نسبت به واقعیت جامعه و متقابلا انتظار و نگاه جوانان از تصمیم سازان حوزه‌های اجتماعی، افزایش مسئولیت پذیری خانواده‌ها، ظرفیت‌های بالنده و موثر اوقات فراغت در کنشگری فعالانه شهروندان در اعتلای اخلاق دینی در جامعه، احترام در عین انسجام و ساماندهی تفاوت نگرش‌ها و برداشت‌ها و... هر کدام ضرورت‌هایی است که منتظر شنیدن نظرات صمیمانه تان هستم.

 

29213

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.