15 مرداد تاریخ برگزاری مجمع عمومی عادی خانه احزاب

با تصویب هیات رئیسه موقت خانه احزاب مقرر گردید مجمع عمومی عادی خانه احزاب ایران روز پنجشنبه 15 مرداد ماه در تالار 600 نفری وزارت کشور جهت انتخاب فراکسیونی اعضای شورای مرکزی برگزار شود.

به گزارش خبرآنلاين، مصطفی کواکبیان با اعلام این خبر افزود: همانگونه که در خبرها اعلام شد براساس ماده 22 اصلاح شده در مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ 21/03/1394 شورای مرکزی خانه احزاب مرکب از 21 نفر عضو اصلی و 9 نفر عضو علی‌البدل است که برای مدت سه سال انتخاب خواهند شد. البته هفت نفر از اعضای اصلی و سه نفر اعضای علی‌البدل شورای مرکزی خانه احزاب از سوی احزاب و تشکل‌های «اصولگرا» و هفت نفر از اعضای اصلی و سه نفر اعضای علی البدل هم از سوی احزاب و تشکل‌های «اصلاح‌طلب» و هفت نفر اعضای اصلی و سه نفر اعضای علی‌البدل دیگر هم از سوی «سایر احزاب و تشکل‌ها» باید به صورت فراکسیونی انتخاب و به مجمع عمومی معرفی شوند.
رئیس موقت خانه احزاب با اشاره به این که براساس اساسنامه مصوب مبنای «اصلاح‌طلب» و یا«اصولگرا» و یا «سایر احزاب» بودن همان خوداظهاری از سوی تشکل‌ها می‌باشد گفت: مقرر گردید تمامی احزاب و تشکل‌های سیاسی عضو خانه احزاب تا تاریخ 31 تیر ماه جاری نوع گرایش سیاسی را به دبیرخانه موقت خانه احزاب ایران و با نمابر شماره 88263094 اعلام نمایند.
دبیرکل حزب مردم‌سالاری افزود: مبنای انتخاب بازرسان نیز به صورت فراکسیونی همانند انتخاب اعضای شورای مرکزی است و هر گرایش سیاسی باید یک نفر بازرس اصلی و یک نفر بازرس علي‌البدل به مجمع معرفی کند.
وی با اشاره به این که تمامی مقدمات برگزاری انتخابات فراکسیونی برای روز 15/05/1394 فراهم شده است گفت: کارت‌های انتخاب اعضای شورای مرکزی به سه رنگ مجزا در همان روز مجمع عمومی عادی بین اعضا توزیع خواهد شد.
کواکبیان در پایان به بداخلاقی‌های برخی رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: خدا را شاکریم که با همکاری تشکل‌های دلسوز و با هماهنگی وزارت کشور جایگاه واقعی خانه احزاب ایران را انشاءالله به آن باز خواهیم گرداند تا به حول و قوه الهی احزاب د رکشور بتوانند جایگاه واقعی خویش را بازیابند هر چند که این موضوع برای عناصر‌ مخالف احزاب و غیردموکراتیک ناخوشایند باشد.

2929

کد N859598