کواکبیان خبر داد:

۱۵ مرداد تاریخ برگزاری مجمع عمومی خانه احزاب

سیاسی

رئیس موقت خانه احزاب گفت: با تصویب هیات رئیسه موقت خانه احزاب مقرر شد مجمع عمومی عادی خانه احزاب روز ۱۵ مرداد ماه در تالار ۶۰۰ نفری وزارت کشور جهت انتخاب فراکسیونی اعضای شورای مرکزی برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی کواکبیان با اعلام این خبر افزود: همان گونه که در خبرها اعلام شد بر اساس ماده ۲۲ اصلاح شده در مجمع عمومی فوق العاده مورخ  ۱۳۹۴.۳.۲۱ شورای مرکزی خانه احزاب مرکب از ۲۱ نفر عضو اصلی و ۹ نفر عضو علی البدل است که برای مدت سه سال انتخاب خواهند شد. البته هفت نفر از اعضای اصلی و سه نفر اعضای علی البدل شورای مرکزی خانه احزاب از سوی احزاب و تشکل های اصولگرا و هفت نفر از اعضای اصلی و سه نفر اعضای علی البدل هم از سوی احزاب و تشکل های اصلاح طلب و هفت نفر اعضای اصلی و سه نفر اعضای علی البدل دیگر هم از سوی سایر احزاب و تشکل ها باید به صورت فراکسیونی انتخاب و به مجمع عمومی معرفی شوند.

رئیس موقت خانه احزاب با اشاره به این که بر اساس اساسنامه مصوب مبنای اصلاح طلب و یا اصولگرا و یا سایر احزاب بودن همان خوداظهاری از سوی تشکل ها می باشد گفت: مقرر گردید تمامی احزاب و تشکل های سیاسی عضو خانه احزاب تا تاریخ ۳۱ تیرماه جاری نوع گرایش سیاسی را به دبیرخانه موقت خانه احزاب ایران اعلام نمایند.

دبیر کل حزب مردمسالاری افزود: مبنای انتخاب بازرسان نیز به صورت فراکسیونی همانند انتخاب اعضای شورای مرکزی است و هر گرایش سیاسی باید یک نفر بازرس اصلی و یک نفر بازرس علی البدل به مجمع معرفی کند.

وی با اشاره به این که تمامی مقدمات برگزاری انتخابات فراکسیونی برای روز ۱۳۹۴.۵.۱۵ فراهم شده است، گفت: کارت های انتخاب اعضای شورای مرکزی به سه رنگ مجزا در همان روز مجمع عمومی عادی بین اعضا توزیع خواهد شد.

کواکبیان در پایان به بداخلاقی های برخی رسانه ها اشاره کرد و گفت: خدا را شاکریم که با همکاری تشکل های دلسوز و با هماهنگی وزارت کشور جایگاه واقعی خانه احزاب ایران را ان شاء الله به آن باز خواهیم گرداند تا به حول و قوه الهی احزاب در کشور بتوانند جایگاه واقعی خویش را بازیابند هر چند که این موضوع برای عناصر مخالف احزاب و غیردموکراتیک ناخوشایند باشد.