جشنواره مولودی‌خوانی رضوی در کردستان برگزار می‌شود

امام رضا ع ,جشنواره امام رضا ع

استان کردستان در دهه کرامت امسال میزبان جشنواره مولودی‌خوانی رضوی از سری برنامه‌های سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است.

استان کردستان در دهه کرامت امسال میزبان جشنواره مولودی‌خوانی رضوی از سری برنامه‌های سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام رحیم جعفری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با بیان این‌که «برای نخستین سال است که این استان میزبان جشنواره مولودی خوانی رضوی است» گفت: استان کردستان یکی از قطب‌های مهم مولودی‌خوانی در کشور است و این سنت در این سرزمین سابقه دیرین دارد، لذا مسئولیت برگزاری جشنواره مولودی‌خوانی رضوی به استان کردستان محول شده است.

دبیر جشنواره مولودی‌خوانی رضوی از تشکیل اتاق فکر این جشنواره و برگزاری جلسات آن خبر داد و افزود: فراخوان جشنواره مولودی خوانی رضوی در کشور توزیع شده است و علاقه مندان می‌توانند نسبت به تولید و جمع آوری آثار با موضوع مولودی خوانی با محوریت امام رضا(ع) اقدام کنند.

جعفری با بیان این‌که «اتاق فکر جشنواره مولودی خوانی رضوی دارای 8 نفر عضو متشکل از کارشناسان متخصص است» اظهار کرد: اعضای این اتاق فکر از میان افراد متخصص و توانمند در موضوع جشنواره انتخاب شدند تا در عین داشتن تجربه مناسب در زمینه مولودی خوانی، شاهد جلوه‌های نو و نوآوری در این بخش باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از انتخاب دبیر تخصصی جشنواره مولودی خوانی رضوی هم خبر داد و افزود: تلاش بر این بوده تا فردی متخصص و با تجربه در حوزه فرهنگ رضوی و مولودی خوانی به عنوان دبیر تخصصی جشنواره در این عرصه به فعالیت بپردازند.

جعفری با بیان این‌که «اختتامیه جشنواره مولودی خوانی رضوی همزمان با دهه کرامت برگزار و از هشت برگزیده تقدیر خواهد شد» افزود: در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری باشکوه مراسم اختتامیه هستیم و قصد داریم مانند سال گذشته از تجربه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دوره‌های قبل این استان جهت متفاوت برگزار شدن جشنواره استفاده کنیم.

بر اساس این گزارش، سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) از یکم تا یازدهم ذی‌القعده در دهه کرامت برابر با 25 مرداد تا چهارم شهریور سال 1394 در تمام استان‌های ایران و 220 نقطه از جهان برگزار می‌شود.

مراسم افتتاحیه این جشنواره هم زمان با میلاد باسعادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) در شهر مقدس قم برگزار می‌شود و آیین اختتامیه این جشنواره در شب میلاد فرخنده ثامن الحجج(ع) در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و آگاهی از نحوه شرکت در هر یک از برنامه‌های این جشنواره می‌توانند به سایت سه زبانه «شمس توس» به نشانی www.shamstoos.ir مراجعه کنند. همچنین سامانه پیام کوتاه: 30007888 و شماره تلفن‌های‌: 9-05132283044 به عنوان پل ارتباطی میان جشنواره و مخاطبان معرفی شده است.

انتهای پیام

کد N859573