بشار اسد در دیدار دی مستورا:

جامعه جهانی موضع قوی در قبال حامیان تروریسم اتخاذ کند

سیاسی

رئیس جمهوری سوریه در دیدار نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه و هیئت همراهش با وی ضمن تاکید بر ضرورت اقدام قوی جامعه جهانی در قبال تروریست ها، سکوت در این باره را مشوق تروریست ها دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سوریه ، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در دیدار استفان دی مستورا نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه گفت: سکوت در قبال جنایاتی که تروریست ها مرتکب می شوند آن را تشویق می کند که به جنایات تروریستی خود ادامه دهند.

وی افزود: دنیا باید متوجه خطری که امنیت و ثبات جهانی را  از سوی تروریست ها تهدید می کند باشد و موضع روشن و جسورانه در قبال حامیان مالی و تسلیحاتی تروریست ها انخاذ کند و در قبال کسانی که شرایط را برای تروریست ها و رفت آمد آنها هموار می کنند و نیز علیه کسانی که از قطعنامه های شورای امنیت در مبارزه با تروریسم در منطقه ما سرباز می زنند، موضع قوی اتخاذ کند.

در این دیدار که ولید المعلم وزیر خارجه و بثینه شعبان مشاور رسانه و سیاسی بشار اسد و نیز فیصل المقداد معاون وزیر خارجه و احمد عرنوس مشاور وزیر خارجه حضور داشتند بر لزوم ادامه مشورت ها و رایزنی ها برای یافتن راهکار سیاسی موفق برای بحران سوریه و بازگشت امنیت و ثبات به سراسر سوریه تاکید شد.

همچنین در این دیدار جنایاتی که تروریستها روز گذشته در حلب علیه غیر نظامیان و کودکان بی گناه مرتکب شدند و خطری اساسی که سوریه را تهدید می کند رایزنی شد و دی مستورا، هدف از دیدار خود را تشریح نتایج رایزنی های خود در ژنو با سوری هایی که نمایندگان طیف های مختلف سوری هستند و نیز بررسی اقدامات برای تکمیل گزارش درباره سوریه که قرار است در اواخر جولای آتی به شورای امنیت ارائه دهد دانست.