نیک‌نژاد:

مبلغین از فرصت ماه رمضان برای تبلیغ اسلام استفاده کنند

سازمان تبليغات,ماه رمضان,اسلام

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: مبلغین باید از فرصت ماه مبارک رمضان برای تبلیغ و اشاعه فرهنگ اسلامی نهایت بهره و استفاده را ببرند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: مبلغین باید از فرصت ماه مبارک رمضان برای تبلیغ و اشاعه فرهنگ اسلامی نهایت بهره و استفاده را ببرند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین نصیر نیک‌نژاد، در گردهمایی بزرگ مبلغین و مبلغات استان تهران با عنوان "طلایه داران تبلیغ" با بیان این‌که «50 هزار مبلغ داریم» اظهار کرد: برای مبلغین در ماه مبارک رمضان متقاضی زیادی وجود دارد و ما همچون سال‌های گذشته با کمبود مبلغ روبرو هستیم.

وی گفت: مبلغین باید در ماه مبارک رمضان از این فرصت نهایت بهره را ببرند و درصدد تبلیغ معارف اسلامی باشند.

در ادامه این گردهمایی حجت‌الاسلام والمسلمین صادق‌زاده مشاور شهرداری تهران در امور قرآنی با بیان این‌که «ما آیات قرآنی زیادی را در رابطه با مفهوم تبلیغ داریم» اظهار کرد‌: آیه 12 سوره‌ آل‌عمران و آیات 92 و 99 سوره مائده در مورد تبلیغ است و مهمترین رسالت انبیاء همین بحث تبلیغ است.

وی ادامه داد: از جمله خصوصیات و شاخصه‌هایی که مبلغین باید داشته باشند این است که اصل پیام را با رعایت اصولش به دست مردم برسانند.

وی در ادامه گفت: امام صادق (ع) می‌فرمایند: اگر شرق و غرب را بگیرید حرف حساب در شیعه و فرهنگ اهل بیت (ع) است. هماهنگی و وحدت رویه باید در میان ائمه جماعات و مبلغین بسیار مورد توجه باشد و این گونه جلسات به وحدت رویه کمک بیشتری می‌کند.

وی ادامه داد: رانندگی و تفکیک پسماندها در شهرداری مدنظر ماست. پیامبر (ص) می‌فرماید هر کس به امور مسلمین همت نگمارد مسلمان نیست و این دو مطلب برای شهرداری تهران بسیار مهم است که در همینجا از مبلغین می‌خواهم در رابطه با این موضوعات با مردم سخن بگویند. تهران شهری است که هر شهروند 6 برابر خود زباله تولید می‌کند و این نکته‌ای است که مبلغین می‌توانند برای رفع مشکلات به آن بپردازند.

انتهای پیام

کد N859358