نماینده محلات: به نظام سلطه هیچ اعتمادی نداریم

نماینده مردم محلات با یادآوری سخنان رئیس جمهور مبنی بر اینکه تورم را باید با جیب مردم اندازه گیری کرد ادعا کرد: امروز آژیر قرمز جیب مردم به صدا درآمده است که نشان از تورم بی حد و حساب است. پس چرا کسی به فکر مردم و توده های ضعیف جنوب شهر نیست؟

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا سلیمی طی نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تشییع پیکر شهدای غواص از میدان بهارستان اظهار داشت: امروز روز بدرقه پیکر این شهداست. آنها درس مقاومت، ایستادگی و نترسیدن از دشمن را به ما دادند؛ آنها به ما یاد دادند چطور از جان شیرینمان بگذریم.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چه خسران زده هستند افرادی که دم از شهید و شهادت زدند، اما مقاومت در برابر ادبیات سلطه‌زده در بین آنها جایی ندارد؛ چه خسران زده هستند لیبرال‌های داخلی که اسلام را از روزنه تنگ آموزه‌های غربی نگاه میکنند و تلاش دارند ما را با کدخدای روستای خود آشنا کنند.

وی افزود: چه مسیر باطلی است مسیر دلباختگی به تبعیت از نظام استکبار؛ شهدای غواص درس مبارزه بی امان و همیشگی با سلطه گران بین المللی را به ما داده‌اند و چه شده است که برخی ولایت فقیه را قبول دارند اما از ولایت پذیری مطلق و واقعی هراسان هستند و سعی دارند از هزار مسیر تو در تو از این مسیر خارج شوند؟

سلیمی در ادامه به مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: مذاکرات هسته ای نشان داد نظام سلطه همواره به دنبال زیاده خواهی بوده و هست و همیشه به دنبال تحقیر غیرت ملی ماست. ما در حالی که با تمام قوا از تیم مذاکره کننده حمایت می کنیم اما اعلام می کنیم که به نظام سلطه هیچ اعتمادی نداریم و اگر بخواهند همیت ما را هدف بگیرند ما بی محابا به آنها یورش می آوریم.

وی خاطر نشان کرد : در مسیر مذاکرات برخی با سخنان نامناسب، کد غلط مخابره می کنند؛ این سخنان نه تدبیر است و نه باعث طراوت درخت امید می شود. خوش باوری و فریب لبخند تلخ دشمن را خوردن نه دلیل ذکاوت است نه منشأ برکت؛ بنابراین مبادا با طرح مسائل فرعی ملت را به حاشیه برده و به انسجام ملی ضربه وارد شود.

نماینده مردم محلات بادامه داد: پروتکل الحاقی اگر داروی شفابخش است چرا خود آمریکایی ها با قیود فراوان آن را پذیرفتند و اجازه هیچگونه خللی به دایره امنیتی خود نداده‌اند؟ چرا کشورهای صاحب نام هسته ای از امضای آن طفره می روند؟ و چرا کشورهایی که هیچ نقشی در فناوری هسته ای ندارند این پروتکل را امضا کرده‌اند؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: مجلس باید مذاکرات هسته ای را به طور دقیق رصد و اشتباهات مذاکره کننده را به موقع گوشزد کند تا تیم ما تضعیف نشود و یا تنها نماند.

وی با یادآوری سخنان رئیس جمهور مبنی بر اینکه تورم را باید با جیب مردم اندازه گیری کرد گفت: امروز آژیر قرمز جیب مردم به صدا درآمده است که نشان از تورم بی حد و حساب است. پس چرا کسی به فکر مردم و توده های ضعیف جنوب شهر نیست.

انتهای پیام

کد N859262