با اعلام باهنر؛

استیضاح وزیر آموزش و پرورش رسما اعلام وصول شد/ استیضاح سوم تیرماه

سیاسی

نایب رئیس دوم مجلس، استیضاح علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش را رسما اعلام وصول کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان جلسه علنی امروز مجلس، محمدرضا باهنر، نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، با اشاره به پیگیری جمعی از نمایندگان برای استیضاح علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: در اجرای ماده ۲۲۳ آیین‌نامه داخلی مجلس، کمیسیون آموزش و تحقیقات در جلسه روز یکشنبه هفته جاری با حضور وزیر و استیضاح‌کنندگان موضوع را بررسی کرد و با وجود آنکه تعدادی از استیضاح‌کنندگان امضاء خود را پس گرفتند، اما عدد استیضاح‌کنندگان به زیر ۱۰ نفر نرسیده است.

وی افزود: بنابراین مساله استیضاح وزیر محترم آموزش و پرورش اعلام وصول می شود. جلسه استیضاح نیز چهارشنبه هفته آینده سوم تیر ماه برگزار می شود.

طرح استیضاح علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش هفته گذشته در ۱۰ محور و با ۶۴ امضا به هیات رئیسه مجلس تقدیم شده بود که پس از طی مراحل مندرج در آئین‌نامه داخلی مجلس، امروز اعلام وصول شد.

صبح امروز نیز مجلس شورای اسلامی در جلسه غیرعلنی و با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزیر آموزش و پرورش موضوع مشکلات فرهنگیان و دغدغه های نمایندگان مجلس را بررسی کردند که در طی آن مقرر شد کارگروه مشترکی بین مجلس و دولت در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مشکلات حقوقی و پرداخت های فرهنگیان را پیگیری کند.

البته تعدادی از طراحان استیضاح پس از این جلسه اعلام کردند که این نشست غیرعلنی ربطی به استیضاح نداشته و برای بررسی عموم مسائل بودجه ای آموزش و پرورش بوده و استیضاح به قوت خود باقی است.