سلاح مایکروویوی روسیه برای مقابله با پهپادها و کلاهک‌های تسلیحاتی

روسیه یک «سلاح مایکروویوی» با فرکانس بالا تولید کرده است که قابلیت غیرفعال کردن پهپادها و کلاهک‌های تسلیحات دقیق با 10 کیلومتر برد موثر را دارد و 360 درجه پیرامون دفاعی ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شرکت ساخت ابزارآلات روسیه (UIMC) که بخشی از شرکت "روس‌تک" است، از ساخت سلاح فرکانس بالا برای سیستم‌های موشکی باک (BUK) خبر داده است.

این تجهیزات نوساز قادر به از کار انداختن قطعات الکترونیکی هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) و کلاهک‌های تسلیحات دقیق است. این وسیله که به صورت غیررسمی «سلاح مایکروویوی» نامیده می‌شود، برای رفع نیاز وزارت دفاع روسیه ساخته شده و در مراسم بین‌المللی صنایع دفاعی وزارت دفاع روسیه که از امروز (سه‌شنبه) تا 19 ژوئن ادامه دارد، به نمایش در می‌آید.

این شرکت تمام جزئیات فنی این سلاح جدید را اعلام نکرده است و تنها گفته است که سلاح مذکور 10 کیلومتر برد موثر دارد و پیرامون دفاعی 360 درجه‌ای ایجاد می‌کند.

نماینده شرکت "یو آی ام سی" اعلام کرد: این سیستم جدید به یک ژنراتور با قدرت بالا و یک آنتن شب‌نما، سیستم موشکی زمین به هوای پاک نصب شده است.

انتهای پیام

کد N859065